«Перетин кольору і часу» - персональна виставка творчих робіт художниці Наталії Фененко
Матеріал подано без змін
«Перетин кольору і часу» - персональна виставка творчих робіт художниці Наталії Фененко
(З досвіду роботи сільської бібліотеки Чабанівської ТГ Фастівського району Київської області)
20 вересня до сільської бібліотеки на презентацію «Перетин кольору і часу» художніх творів Наталії Фененко завітали всі ті хто люблять і цінують мистецтво. Завідувач сектору культури, молоді та спорту Чабанівської селищної ради Роман Подолянець привітав пані Наталію з відкриттям виставки, та відзначив її високу майстерність.
Присутні - учні 7-го класу разом з Степенко Інною Шамілівною – заступником директора з навчально-виховної роботи Новосілківського академічного ліцею «Ерудит», друзі і знайомі пані Наталії висловили слова вдячності та захоплення роботами талановитої художниці. А місцева поетеса Світлана Суниця подарувала всім свої чудові вірші, які так гармонійно поєдналися з сюжетами картин майстрині.
На виставці представлені 25 полотен, на яких зображені мальовничі куточки рідного краю, які милують око своїми кольорами та спонукають цінувати красу, що нас оточує, фантастичні абстракції, феєричні експресії. Вражають своєю професійністю, точністю і великою майстерністю написані художницею портрети акторів зарубіжного кіно.
Наталія Фененко - художник, педагог, майстриня народного мистецтва України, арт-терапевт.
Народилася у 1961 році на Полтавщині. У 1980 році закінчила Київський художньо-промисловий технікум (зараз Академія Декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім. М. Бойчука). Була учасницею республіканської та всесоюзної виставок, Співпрацювала як живописець та графік з художніми галереями Києва. Роботи знаходяться в приватних колекціях Франції, Германії, США, Чехії, Польщі, Іспанії, Румунії, Словенії.
З 1996 працює в Чабанівській дитячій школі мистецтв викладачем образотворчого мистецтва. Її учні неодноразово були переможцями Міжнародних , Всеукраїнських та обласних конкурсів образотворчого мистецтва. 38 учнів отримали та отримують зараз вищу художню освіту.
У 1998 році познайомилася з мистецтвом писанкарства, яке припало до душі, тому з 2000 року викладає писанкарство, як предмет за вибором. Її підопічні 10 років поспіль були призерами Всеукраїнського та Київського конкурсів писанкарів «Писанкова веселка», учасниками виставок Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Одна з її учениць стала Членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
З 2004 року писанки Наталії Фененко експонувалися на Міжнародних (Франція) та Всеукраїнських виставках писанок. Персональна виставка писанок була в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва. З 2012 року член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.Авторські колекції писанок надруковані у збірках «Кращий твір року» за 2011 – 2017 роки Всеукраїнської виставки-конкурсу народного мистецтва.
Колекції писанок знаходяться в Національному музеї літератури України, Запорізькому художньому музеї, Монетному Дворі Японії, приватних колекціях у різних країнах світу.
Роботи майстрині пензля, сповнені безпосередньої щирості і невичерпної лірико-поетичної фантазії, привертають увагу своєрідністю бачення світу, глибинною філософією думки, любовʼю до людей і навколишньої природи. Її роботи вирізняються яскраво виразним індивідуальним художнім стилем.
Оригінальність ідей, безпосередність самовираження, бездоганність виконання, жива експресія та барвистість фарб зачаровують глядачів. Погляд щоразу повертається до цих картин, щоб насолодитися позитивом від талановитої подачі сюжету.
Ми вдячні пані Наталії за те, що своїм особливим поглядом митця вона не тільки бачить, а й дозволяє нам побачити неповторну красу нашої України. Захоплення, гордість і надію викликає ця виставка у відвідувачів. Народ, який має такі потужні культурні надбання неможливо перемогти.
Тож, завітайте до бібліотеки, дорогі друзі, аби особисто переконатися, що картини Наталії Фененко і надихають, і заспокоюють одночасно, але нікого не залишають байдужими!
Олена Сурга
завідувачка сільською бібліотекою,
Чабанівської ТГ,Фастівського району,
Київської області