Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

Київська область

Київщина є одним з найдревніших центрів людської цивілізації. Багатьом з її міст і селищ вже біля тисячі і більше років, але свою історію, як самостійний регіон, вона розпочала не дуже давно.

Київська область утворена 27 лютого 1932 року постановою позачергової шостої сесії Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету.

Територія Київщини становить 28,2 тисячі квадратних кілометра і по площі займає 6-е місце серед областей України.

В області 25 районів, 25 міст (з них 11-обласного підпорядкування), 29 селищ міського типу, 1131 сільських населених пункти, 607 сільрад.

Київська область входить у десяток найбільш індустріально розвинутих областей України. Основні галузі промисловості – електроенергетика, хімічна і нафтохімічна промисловість, харчова промисловість. Область має і розвинене сільськогосподарське виробництво.

На території Київщини працюють 3 вузи III - IV рівнів акредитації і 18 - I-II рівнів, 7 наукових і науково-дослідних закладів, що займаються проблемами сільськогосподарського виробництва, майже 800 шкіл, ліцеїв, гімназій.

Київська область - має великий історико-культурний потенціал. В області діють: Обласний драматичний театр імені П.К. Саксаганського; біля 850 будинків культури і клубів; 886 бібліотек; 16 державних музеїв та 237 музейних закладів; 56 дитячих шкіл естетичного виховання, які дають можливість жителям області прилучитися до надбань культури.