Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

О. Довженку - 130 років від дня народження

 

Матеріал подано без змін

 

О. Довженку - 130 років від дня народження

(З досвіду роботи Обухівської центральної публічної бібліотеки Обухівської міської ради)

 

 Олександр Петрович Довженко! Кому не відоме це славне ім’я сьогодні. Письменник і кінорежисер, маляр і політик, великий патріот свого народу і син свого часу. Кого не хвилюють його кінофільми  “Земля”, “Повість полум’яних літ”,  “Мічурін”, “Зачарована Десна”,  “Поема про море” та найболючіша, найправдивіша на той час, вистраждана часом, заборонена кіноповість «Україна в огні». (Яка ж вона сучасна для нас зараз!) Всесвітнє визнання його таланту незаперечне, бо ще в 1958 році на спеціальному конкурсі в Брюсселі серед дванадцяти найкращих фільмів усіх часів і народів названо було й неозвучену ще тоді “Землю” українського режисера. Відтоді талановитий митець гордо крокує всіма широтами нашої планети. 

За своє творче життя  Олександр Довженко поставив 14 ігрових і документальних фільмів, написав 15 літературних сценаріїв і кіноповістей, дві п’єси, автобіографічну повість, понад 20 оповідань і новел, ряд публіцистичних статей і теоретичних праць, присвячених питанням кіномистецтва, зокрема кінодраматургії, живопису, архітектурі. Його оповідання і новели “Ніч перед боєм”, “Відступник”, “Мати”, “На колючому дроті”, “Тризна”, “Незабутнє”, п’єси “Потомки запорожців” і “Життя в цвіту” по праву стоять в ряду кращих творів нашої багатонаціональної літератури.

10 вересня  О.П. Довженку виповнюється 130 років від дня народження. До цієї дати в Обухівській центральній публічній  бібліотеці для дорослих оформлена тематична  полиця – вшанування «Прозаїк, драматург, кінорежисер – Олександр Довженко» та проведено історичний екскурс « Я належу людству». Працівники бібліотеки ознайомили читачів з життєвим і творчим шляхом талановитого письменника і кінорежисера. 

 Олександр Довженко – засновник української школи кінематографії, класик світового кіномистецтва, якого називають Гомером ХХ століття. Він вчителював, був дипломатом, ставив фільми, писав літературні твори, вчив молодих митців кіно. Віддана й щира любов до своєї землі, своєї батьківщини, свого роду й народу, добре, чуйне, мудре ставлення до всього живого – ось ті орієнтири, що показують невмирущість і одвічну магію його творчості. 

Всіх, хто любить і цінує творчість  О. Довженка, запрошуємо до бібліотеки ознайомитись з його літературною та кінематографічною спадщиною. 

Л. Храпач – завідувачка Обухівською центральною публічною 

                     бібліотекою для дорослих Обухівської міської ради