Зелене свято в травах іде

Матеріал подано без змін

Зелене свято в травах іде

(З досвіду роботи Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради Броварського району Київської області)

20 червня 2024 року  працівники Баришівської бібліотеки для дітей Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради запросили вихованців Баришівка DLC: цифровий навчальний центр спільно з фасилітаторами Світланою та Олександрою до бібліотеки на народознавчий калейдоскоп «Зелена неділя квітує чар –зіллям».

Духмяні пахощі зелені і квітів створили особливу атмосферу заходу, під час якого бібліотекарі разом з дітьми згадували народні традиції святкування Трійці: прикрашання своїх домівок зеленим гіллям, квітами, травою, тому що зелень символізує життєдайну силу Святого Духа. А ще цікаво було дізнатися чому українці "водили куща" на Зелені свята, які трави святили на Трійцю і чому, народні прикмети про свято, переглянули відео "Трійця. Зелені свята".

Свою логіку та ерудицію діти проявили під час проведення вікторини «У чому помилка?»

Далі була творча майстерка по виготовленню ляльки-мотанки з трави. У кожного вийшла своя неповторна лялька-оберіг.

Захід доповнила прикрашена травами тематична фотозона «Зелене свято в травах іде».

Зав. Баришівською бібліотеки для дітей

Ольга Биба