«Поезії натхненне джерело» - літературно – поетична зустріч у бібліотеці
Матеріал подано без змін
«Поезії натхненне джерело» - літературно – поетична зустріч у бібліотеці.
(з досвіду роботи сільської бібліотеки Чабанівської ТГ Фастівського району, Київської області)
Поезія - це струни відчуттів,
Це музика Вселенської любові,
Поезія - це скарб усіх віків,
Це діамант величиною в слово!
Ігор Федчишин
Кожен рік у березні ми відзначаємо день, присвячений одному з найкрасивіших видів мистецтва – поезії. Це свято є символом багатства мов і культурних традицій, а також нагадуванням про важливу роль поетів у суспільстві.
Всесвітній день поезії слугує моментом вшанування незгасного таланту поетів, які зуміли донести до нас силу та красу слова.
Цей день був проголошений ЮНЕСКО у 1999 році з метою підтримки культурного розмаїття та поетичної творчості на міжнародному рівні. Саме тоді світова спільнота вирішила виділити окрему дату для поезії, зробивши її одним із мистецьких орієнтирів року.
В Україні це свято відзначається на державному рівні з 2004 року.
В цому році Український інститут книги проводить з 16 по 24 березня Національний тиждень читання поезії. Такий Тиждень поезії в Україні відбувається вперше, і це є гарною можливістю відзначити роль поетів і поетичного слова, як в масштабах всієї України, так і нашої Чабанівської громади. Адже , наша земля багата і щедра на талановитих людей .
Тому, 21 березня у Всесвітній день поезії до сільської бібліотеки на зустріч з користувачами та учнями 8-го класу Новосілківського ліцею «Ерудит» (класний керівник Руднік Валентина) завітали чарівні, талановиті, сучасні поетеси : Олена Рудоман, Наталі Скрипник, Міла Дерунець.
На святі гості представили свої поетичні твори, у яких порушені питання любові до рідного краю, сенсу буття та людських цінностей. Та зворушливо читалась поезія війни, як своєрідний літопис новітньої боротьби українців за свободу, літопис бурхливого і драматичного часу, в якому живемо нині.
«Як розпочалася страшна війна, мій чоловік в перші ж дні записався добровольцем і пішов воювати з ворогом, а я активно почала писати йому вірші. Коли мені було дуже важко, я всі свої переживання виливала на папері і рифми лилися рікою. Перш за все, ці вірші допомагали мені і, звичайно, підтримували чоловіка. Я вірю в Перемогу та Вільну Україну!» - розповідала Наталі Скрипник, перериваючи свою розповідь читанням власних віршів. . Діти із захопленням слухали патріотичні та гумористичні твори Міли Дерунець та познайомилися ще й з дидактичною казкою Олени Рудоман «Казка про звуки мови».
Творчість поетів рідного краю - безцінна. Читаючи їхні твори, ми ще більше розуміємо і відчуємо красу й неповторність рідної землі, навчаємось розуміти найголовніше – добро наших сердець, чесна праця й благородні діяння ніколи не пропадуть марно.
Читайте та пишайтеся нашими талановитими земляками!
Олена Сурга
Завідувачка сільської бібліотеки
Чабанівської ТГ Фастівського району Київської області