Вибір професії

Матеріал подано без змін

Вибір професії

(З досвіду роботи КЗ «Публічна бібліотека» Макарівської селищної ради)

Сьогодні в дитячій бібліотеці учні 9, 10, 11 класів Макарівського ліцею №1 (вчитель Леонова С.А.) мали змогу зустрітися та поспілкуватися з Неллі Георгієвною Емандес - директором Макарівського медичного фахового коледжу, яка  розповіла про діяльність навчального закладу, умови вступу до коледжу, розкрила значимість та особливості медичної професіії.

Після офіційної частини заходу для  присутніх пройшов майстер-клас надання першої домедичної допомоги, який провів Мітюшкін Ігор Святополкович. Він зупинився на важливому питанні: «Як допомогти постраждалому, який опинився під завалами будинку». «Синдром довготривалого здавлення» - дуже небезпечний...

Він виникає через здавлення частин тіла уламками споруд, масивами ґрунту, тривалим стисканням кінцівки.

Під час майстер - класу були розглянуті також  приклади випадків серцево-легеневої реанімації, практичні навички надання домедичної допомоги при масивній зовнішній кровотечі,  накладання жгута, пов'язки, домедична допомога при раптовій зупинці кровообігу, надання домедичної допомоги при порушенні прохідності дихальних шляхів. Учні  мали змогу відпрацювати алгоритми дій, як правильно надати першу домедичну  допомогу до приїзду медиків, які можуть відіграти вирішальну роль та врятувати життя людини.

Кожна дитина намагалася відчути особливості цієї спеціальності та зрозуміти, чи підходить особисто  їй така професія, які є перспективи та які предмети  варто поглиблено вивчати, аби стати медиком.

Щиро дякуємо директору та викладачам Макарівського медичного фахового коледжу за надзвичайно цікаву зустріч.