Великодня писанка – оберіг життя

(З досвіду роботи Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради Броварського району Київської області)

12 квітня 2023 року в Баришівській бібліотеці для дітей Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради відбулася презентація святкової локації «Святкові дзвони Великодня» та проведено захоплюючий майстер-клас: "Великодня писанка-оберіг життя» від Павла Лисенка, протоієрея церкви архістратига Михаїла с.Лукаші. Учасниками заходу стали вихованці студії образотворчого мистецтва «Палітра» ЦПР «Мрія» разом з керівником Ольгою Хоменко, а також бібліотечні працівники.

Перш ніж почати майстер-клас, о.Павло розповів усім присутнім про чотири основних види розписаних великодніх яєць: писанки, дряпанки, крапанки, крашанки. А ще діти дізналися, що в місті Коломия є музей писанки, а в Канаді є пам`ятник писанці.

Писанки-це розписані різнокольоровими візерунками пташині яйця,вони є невід`ємним атрибутом великодніх свят. Виконання візерунка виконується за допомогою спеціального пристосування - писачка, а також воску і послідовного нанесення шарів фарби на шкаралупу.

Всі ці етапи діти виконали власноруч, вибравши візерунки із запронованих схем, які приніс о. Павло. Всі отримали велике задоволення від процесу писанкарства. Писанки у всіх вийшли різні і цікаві. На згадку про зустріч Ольга Хоменко подарувала о. Павлу арт-портрет мотанки, їхню роботу зі студії образотворчого мистецтва «Палітра», а Євдокія Звягінцева подарувала малюнок «Свято Великодня» бібліотеці.

Культура писанкарства вражає своєю самобутністю. У народі кажуть:

« Світ існує доти , поки живе писанка».

Тож, давайте продовжувати тисячолітні традиції наших предків і не забувати, наскільки багатою є українська культура.

Провідний бібліотекар

Баришівської бібліотеки для дітей