Матеріал подано без змін
Мова – генетичний код нації, душа народу, її святиня
(З досвіду роботи Публічної бібліотеки відділу культури Кагарлицької міської ради)
Мова – генетичний код нації, душа народу, її святиня: круглий стіл бібліотечних працівників Публічної бібліотеки відділу культури Кагарлицької міської ради
Мова – це генератор і найвища форма патріотизму, Божий дар і ключ до вивчення культури, історії, традицій нації. Вона представляє народ у світі, є ореолом нації й етнічним кордоном.
Відбулося засідання круглого столу бібліотечних працівників «Роль і можливості бібліотек у поширенні знань про українську мову як національну цілісність», на якому було розглянуто питання становлення української мови, її тернистий шлях до визнання.
Присутні подивилися відео-презентації до Міжнародного дня мови, Дня української писемності та мови, «8 видатних мовознавців».
Провідний методист ОМЦНТКОР Антоніна Коршунова ознайомила бібліотечних працівників з Стратегією популяризації української мови до 2023 року «Сильна мова – успішна держава», Програмою розвитку та функціонування української мови як державної у всіх сферах суспільного життя у Київській області на 2023 – 2025 роки, а також розповіла про необхідність проведення у бібліотеках заходів з популяризації мови, української літератури, видатних історичних подій та осіб державотворення, борців за незалежність України тощо.
В обговоренні питання взяли активну участь Лілія Литвин, директор Публічної бібліотеки, Надія Реміханова, бібліотекар II категорії філії №4 Горохівська сільська бібліотека, Фіялко Світлана, бібліотекар філії №8 Леонівська сільська бібліотека, Василь Погребний, бібліотекар філії №17 Халчанська сільська бібліотека, Натілія Крутько, бібліотекар філії №9 Антонівська сільська бібліотека та інші.
Учасники круглого столу розповіли про роль бібліотеки у поширенні знань про мову, проведення заходів з популяризації української мови та її впровадження у життя мешканців села та внутрішньо – переміщених осіб тощо. Також відмітили проблемні питання, які виникають у щоденній роботі бібліотек: відсутність книг сучасних українських авторів (в т.ч. словників, довідників з мовознавства, книг за шкільною програмою), періодичних видань тощо.
Провідний методист ОМЦНТКОР
Антоніна Коршунова
{gallery}0604232{/gallery}