Вшанування жертв Голодомору в Україні

Пам’яті жертв Голодомору в Україні.

(З досвіду роботи Дівичківської сільської бібліотеки Київської області)

Вже 85 років минуло від моторошного голодомору 1932-33 років. Але пам'ять про 1933-й рік не стерлась. Голодомор 1932-1933 років був ретельно спланованою акцією безприкладного в історії людства геноциду українського народу. Ми, українці, повинні пам'ятати про це завжди.

В 1930 році в с. Дівички Переяслав-Хмельницького району Київської області був створений колгосп ім. Воровського. На той час в селі було 386 дворів, де проживало 1560 мешканців.

Загальна кількість померлих від голоду в селі 200 чоловік, з них встановлено поіменно 173 людини.

У бібліотеці села Дівички Дівичківської ОТГ Київської області організовано книжкову виставку "Сльоза пекучої пам'яті" до дня вшанування жертв Голодомору в Україні.

"Білість і біль на планеті тіней...

Голод з захмар'я спив душі ночей.

Крізь потойбіччя, з маленької хати

Янголи вийшли край неба шукати..."

Муза Рощина