Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

100-річчю Української революції присвячується!

 Історична година

"Квіти у полі, там де Крути"

(З досвіду роботи загальноміського бібліотечно-інформаційного центру Славутицької ЦБС)

 

29-го січня український народ святкував 100-ліття героїчного бою під Крутами. 

Славутицький ЗБІЦ не залишився осторонь і запросив читачів на захід, присвячений цій події.

Як виявилося в ході спілкування, читачі не дуже добре знають, чому ми пам'ятаємо цей день, і хто ті герої, яких досі вшановують українці. 

На жаль, достовірний історичний опис бою, що відбувся 29-го січня 1918 року, відсутній. Версії ж спогадів свідків тих подій, що дійшли до нашого часу, - суперечливі.

Фільм, запропонований для перегляду, виявився дуже доречним, і читачі-глядачі дізналися про те, які сили протистояли одна одній, і що захищали військові формування УНР, а чого домагалася армія більшовиків.

Продовжуючи діалог по закінченні фільму, читачі з цікавістю прослухали озвучені спогади учасників того бою, учнів Київської Кирило-Мефодіївській гімназії: Ігоря Лоського, Левка Лукасевича і студента Київського Імператорського університету св. Володимира Івана Шария.

За їх свідченнями, студентський курінь, чисельність якого була близько 130 чоловік, був зібраний поспіхом і являв собою ненавчених військовому мистецтву молодих людей, які до цього не тримали в руках зброї, але чия відвага і доблесть досі дивують нас.

Сили були нерівні, і бій був програний, але він затримав Червону армію на декілька днів. За цей час був підписаний Брестський мирний договір, який врятував українську молоду державність.

Читачі високо оцінили подвиг юних українців, які, дивлячись смерті в обличчя, співали український гімн, і назвали їх героями, які не пошкодували свого життя заради незалежності своєї батьківщини. 

На питання, а чи зможуть вони, не роздумуючи, кинутися на допомогу, якщо наша країна опиниться в небезпеці, не всі змогли відповісти однозначно. І це правильно, адже героями не народжуються, ними стають.

Дай, Боже, нашим дітям стати героями під мирним небом, а любов до Вітчизни нехай доводять своїми вчинками і досягненнями в науці і культурному житті країни!

 

О. В. Кропта,

керівник сектору клубної роботи 

Славутицького ЗБІЦу

Київської області