Конференція бібліотечних працівників Київської області «Бібліотеки у повоєнний час як провідники добрих справ»

6 серпня відбулась конференція бібліотечних працівників Київської області під назвою «Бібліотеки у повоєнний час як провідники добрих справ». Організаторами конференції стали: КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей», Інститут розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр» та ГО «Українська посмішка»

Захід відбувся за підтримки Департаменту культури та туризму Київської обласної державної адміністрації.

У конференції взяли участь Анна Куценко – радниця голови Київської обласної державної адміністрації, Євгеній Самойленко – в.о. директора Департаменту культури та туризму Київської обласної державної адміністрації, Сосіс Олександр - голова Наглядової ради БО "БФ "Інститут розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр"", співзасновник "Форум Добрих Справ".

Грабан Тетяна - Голова правління Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр; організаторка суспільно-інформаційного заходу "Форум Добрих Справ"; заступниця голови Ради волонтерів при КОДА; Оксана Бруй - заступниця виконавчого директора бібліотеки їм Ярослава Мудрого;  Ігор Степурін – виконавчий директор української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, Голова благодійного фонду у Жива сучасна бібліотека – БФ Бібліотечна країна, Іван Степурін - видавець та голова ГО «Українська посмішка»; Михайло Іллєнко - Народний артист України, режисер, який радо подарував книги, за партнерства з видавництвом «Самміт книга», бібліотекам Київщини. Також приємним сюрпризом став подарунок від депутата Київської обласної ради - Марії Шевченко, яка долучилась до вручення подяк Департаменту культури та туризму і подарували книги Григорія Кочура.

Галина Єрко – директорка КЗ КОР «Київська обласна  бібліотека для дітей», акцентувала увагу на важливості спільних дій у сфері культури, ті трансформації, які проходять в суспільстві та запити мають чітко відображатися і в бібліотечній мережі, адже бібліотека сьогодні - це місце відновлення, становлення та зростання, адже має в своєму арсеналі низку нових напрямків та послуг: літературні гуртки, кімнати психолога, художні студії, волонтерські центри тощо.

Зокрема, захід, після хвилини мовчання за загиблими воїнами та невинно вбитими громадянами, виконанням гімну України відкрив Павло Скляров - лауреат міжнародних премій та соліст оркестру Національної поліції України, керівник музичної студії Павла Склярова на базі бібліотек області.

Партнерами конференції виступили постійні друзі бібліотек Київської області:  «Форум Добрих Справ», «Саміт книга», Рада волонтерів при  КОДА, ВГО «Українська бібліотечна асоціація»,  Благодійний фонд ім. Шолом Алейхема, Ізраїльська медична місія, «Спілка жінок України».

У вітальному слові Євген Самойленко зазначив важливість проведення заходів із залученням волонтерів, громадських організацій у сфері культури, адже така синергія дає стійкий результат. Разом з тим Євген Самойленко відзначив партнерів подяками Департаменту культури та туризму.

Під час виступів спікери акцентували увагу на позитивних кейсах своєї діяльності та можливість впровадження нових проєктів. Зокрема спікери наголошували на важливості ролі бібліотек в освітніх процесах, реалізації нових програм, значенні бібліотечних фондів в сучасних умовах воєнного стану та пріоритетних завданнях бібліотечних закладів - забезпеченні доступу нових відвідувачів та заохочування їх читати нову українську книгу і не тільки.

Також обговорили практики, які запроваджують бібліотеки. Це марафони, співпраця з благодійними фондами, організація центрів молодіжної підтримки тощо.

До конференції долучились представники бібліотек Київської області. Зокрема, Бабій Інна Олександрівна – завідувач відділу обслуговування КЗ «Публічна бібліотека» Богуславської міської ради, Лугиня Наталія Дмитрівна – директор Комунального закладу "Іванківська публічна бібліотека"; Марковська Людмила Миколаївна - директор КЗ Рокитнянської СР «Публічна бібліотека» Ратушна Оксана Вікторівна- директор КЗ Таращанської міської ради «Таращанська Публічна  бібліотека».

Разом з тим були вручені подяки бібліотекам Київської області.

Окрему увагу приділили обговоренню роботи бібліотек під час війни. Тут слово взяли волонтерка Гайде Різаєва, Копаниця Надія - психологиня та фасилітаторка, засновниця школи  "Народний психолог", Арушанов Ашот - засновник БФ «Тарасова гора», волонтер, актор та Семака Лариса - редакторка ДП «Газета Верховної Ради України «Голос України», Іван Степурін – директор видавництва «Саміт-книга», Оксана Бруй - президент Української бібліотечної асоціації.

Тетяна Грабан від "Форуму Добрих Справ" вручила подяки  бібліотекам області та Галині Єрко за добрі справи у час війни і ті проєкти, які реалізуються і сьогодні.

Нехай сила добрих справ єднає нашу націю та наближає перемогу.