Виїзд до Макарівської районної централізованої бібліотечної системи

07 червня 2016 року дирекцією та спеціалістами Київської обласної бібліотеки для дітей, як головним науково-методичним, координаційним, консультативним центром з питань бібліотечно-інформаційного обслуговування дитячого і дорослого населення Київської області, згідно Плану роботи на 2016 рік Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації, здійснено виїзд до Макарівської районної централізованої бібліотечної системи з метою вивчення діяльності та надання науково-методичної і практичної допомоги з питань популяризації літератури науково-природничої, технічної та спортивної тематики серед читачів різних вікових категорій.

У виїзді взяли участь: генеральний директор М. П. Зніщенко, заступник генерального директора по науковій роботі Л. П. Соляник, завідувачі відділами О. М. Литвин та Н. В. Острікова, завідувач сектору С. В. Ткач Київської обласної бібліотеки для дітей.

Під час виїзду відбулася зустріч та змістовна розмова з начальником відділу культури, національностей та релігій Макарівської райдержадміністрації Факторович Л.Л., де вона окреслила загальний стан та перспективи розвитку бібліотек Макарівського району Київської області.

Макарівська районна централізована бібліотечна система (директор В. М. Йовенко, завідувач методичного відділу А. В. Лазнюк, завідувач центральногї районної бібліотеки для дорослих Г. В. Якименко, завідувач районної бібліотеки для дітей Л. М. Коваль) докладають активних зусиль для якісної організації та оригінальних форм і методів в роботі з читачами різних вікових категорій в бібліотеках району з питань популяризації науково-природничої, природо-охоронної, технічної літератури та літератури про спорт, використання в даній площині місцевих природничих умов (9-ть заповідників місцевого значення на території Макарівського лісового господарства).

Поряд з традиційними формами бібліотечної роботи мають місце в діяльності бібліотек і оригінальні форми (заходи-екскурсії поза межами бібліотеки в заповідники; "Тижні шкільних предметів" та "Тижні здоров'я" – районна бібліотека для дітей, завідувач: Л. М. Коваль; система циклів оригінальних виставок, екологічні віртуальні мандрівки – центральна районна бібліотека для дорослих, завідувач: Г. В. Якименко).

Заслуговує на увагу підготовлений для бібліотек району Макарівською центральною районною бібліотекою (пров. бібліотекар І. Старовойтенко) дайджест "Природно-заповідний фонд Макарівського району" (Макарів, 2016), в якому подано вичерпну інформацію про всі 9-ть заповідників Макарівського лісового господарства на основі наукових досліджень фахівців, публікацій в періодичних виданнях та інших цікавих документів. Дайджест оснащено напіванотованим списком використаних документів та цікавими світлинами.

Діяльність Макарівської централізованої бібліотечної системи заслуговує на узагальнення та поширення її досвіду з зазначеного напряму серед бібліотек Київської області. Всі отримані матеріали під час виїзду (диски з записами заходів, дайджест, текстові інформації, аналітичні записи вражень працівників Київської обласної бібліотеки для дітей тощо) будуть опрацьовані, відредаговані і сформовані в теку (друкований варіант) та в інтернет-кейс (електронний варіант, що буде виставлений на сайті КОБдД) для користування як спеціалістами так і читачами різних вікових категорій, всіх зацікавлених.

Бібліотеки Макарівської РЦБС активно працюють в усіх напрямах сприяння гуманістичному вихованню місцевої громади.

Так, в день виїзду в зазначену РЦБС працівники КОБдД стали свідками цікавого, змістовного заходу, який проводила Макарівська районна бібліотека для дітей до 25-ї річниці Незалежності України: літературна година "Усе моє, все зветься Україна". Учасниками заходу були читачі-діти молодшого шкільного віку Макарівського оздоровчого табору для дітей воїнів АТО, з малозабезпечених сімей, дітей з обмеженими фізичними можливостями, дітей-сиріт та напівсиріт. Читачі-діти читали вірші про Україну, відгадували загадки, відповідали на питання вікторини, роздивлялися народні вироби з українськими орнаментами (рушники, серветки, сорочки та інші вишиванки). На даному заході, крім вихователів, були присутні і представники Макарівської місцевої громади, інтелігенції, з одним з яких (Мельниченко В. І. – журналіст телестудії "АВІС", художник) під час спілкування була висловлена думка, що Макарівська районна бібліотека для дітей найкраща в Україні і, що про це повинні знати всі, а ми, як обласний науково-методичний центр, повинні цьому посприяти. Нас дуже тішить така думка представників місцевої громади і вона вартує великого.

Працівниками Київської обласної бібліотеки для дітей було привезено для Макарівської РЦБС нової літератури за Державною програмою "Українська книга" 725 примірників на суму 50729 грн та надано грунтовні консультації з різних інших актуальних питань бібліотечної діяльності. Під час відвідування бібліотеки-філії с. Забуяння (завідувач: Т. А. Шарудило) відбулося плідне, змістовне спілкування з головою сільської ради зазначеного села М.Ю. Крамаренком, який ознайомив всіх з місцевим заповідником та підкреслив важливе значення сільської бібліотеки в житті місцевої громади.

Дирекція та спеціалісти КОБдД вдячні всім бібліотечним працівникам Макарівщини та всім, хто керує, долучається та дотичний до їх діяльності, за творчу, плідну працю і зичать успіхів, міцного здоров'я та процвітання на благо нашій незалежній Україні.