Книги КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» - книги з інклюзивного навчання
Кожна дитина – маленька особистість …
вбирає кожну картинку, звук, запах і дотик.
Тім Селдін
Сьогодні в нашому огляді літератури книги з інклюзивного навчання.
Інклюзивне навчання – це сучасний підхід до освіти, який передбачає навчання дітей з різними потребами разом у загальноосвітніх закладах. Це не просто навчання дітей з інвалідністю в звичайних класах, а створення такого освітнього середовища, де кожна дитина почувається комфортно, може розвивати свої таланти та досягати успіхів відповідно до своїх можливостей.
Дані посібники містять практичні рекомендації щодо розвитку мовлення у дітей з аутизмом старшого дошкільного віку, ефективні технології навчання дітей з порушенням психофізичного розвитку, методичні рекомендації щодо адаптації дитини та модифікації навчального середовища, навчання та виховання дітей з найскладнішими порушеннями психофізичного розвитку (порушенням слуху, зору, церебральним паралічем), висвітлено теоретико-методичні засади та надано практичні рекомендації щодо формування комунікативної діяльності, проведення психокорекційної роботи з дітьми із мовленнєвими порушеннями в умовах дошкільного навчального закладу
Базима, Н. В. Розвиток мовлення дітей з аутизмом / Наталія Валентинівна Базима. ̶ Київ : Літера ЛТД, 2019. ̶ 144 с.
Посібник містить практичні рекомендації щодо розвитку мовлення у дітей з аутизмом старшого дошкільного віку. Описані особливості розвитку психічної та сенсорної сфер, висвітлюється специфічність формування емоційно-вольової сфери, надані характеристики поведінки та ігрової діяльності у дітей з аутизмом. Окрема увага приділяється комунікативним навичкам дітей з аутизмом та їхньому розвитку за методикою формування мовленнєвої активності з розкриттям мети, завдань, напрямів, методів та прийомів роботи. Описані психолого-педагогічні умови та принципи корекційного підходу до формування мовленнєвої активності.
Колупаєва, А. А. Інклюзивна практика: технології навчання / Алла Анатоліївна Колупаєва, О. М. Таранченко. ̶ Київ : Літера ЛТД, 2019. ̶ 160 с.
У навчально-методичному посібнику представлено ефективні технології навчання дітей з порушенням психофізичного розвитку; методичні рекомендації щодо адаптації дитини та модифікації навчального середовища; методичні прийоми, що уможливлюють забезпечення навчальних потреб таких учнів в інклюзивних умовах загальноосвітнього закладу; специфіку роботи з батьками таких школярів; поради, що сприятимуть удосконаленню інклюзивної практики.
Колупаєва, А. А. Діти з особливими потребами в загальноосвітньому просторі / Алла Анатоліївна Колупаєва, О. М. Таранченко. ̶ Київ : Літера ЛТД, 2019. ̶ 112 с.
Путівник для педагогів та батьків дітей з особливими потребами містить: навчально-методичні матеріали, що висвітлюють особливості розвитку, навчання та виховання дітей з найскладнішими порушеннями психофізичного розвитку (порушенням слуху, зору, церебральним паралічем); методичні рекомендації щодо модифікації навчального середовища; методичні прийоми, що уможливлюють забезпечення навчальних потреб таких учнів в інклюзивних умовах загальноосвітнього закладу; специфіку роботи з батьками таких школярів і фахівцями; поради стосовно корисних ресурсів, що сприятимуть удосконаленню інклюзивної практики.
Мартиненко, І. В. Комунікативний тренінг для дошкільників з порушеннями мовлення / Ірина Володимирівна Мартиненко. ̶ Київ : Літера ЛТД, 2019. ̶ 120 с.
У навчально-методичному посібнику висвітлено теоретико-методичні засади та надано практичні рекомендації щодо формування комунікативної діяльності, проведення психокорекційної роботи з дітьми із мовленнєвими порушеннями в умовах дошкільного навчального закладу. Описано етапи завдання, методи та принципи, зміст комунікативного тренінгу цієї групи. Посібник призначено для практичних психологів, педагогів, логопедів і вихователів дошкільних навчальних закладів, а також студентів, які навчаються за спеціальністю «Спеціальна освіта (логопедія і спеціальна психологія)». Крім того, посібник, безумовно, зацікавить батьків дітей з особлими освітніми потребами.