26 квітня – день пам’яті про Чорнобильську катастрофу

26 квітня – день пам’яті про Чорнобильську катастрофу, яка докорінно змінила долю людей, долю країни.

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної станції стався вибух, що призвів до викиду в атмосферу величезних доз радіації та радіоактивних речовин. Причини аварії, дані про характер та обсяги руйнувань, відомості про рівень радіоактивного забруднення не розголошувались. Як саме розгортались події у квітні 1986 року більш детально можна дізнатись з книг, представлених на викладці.

Українська нація із гордістю та шаною згадує  героїчний подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС, наших співвітчизників, які першими вступили в нерівний двобій із жорстокою зброєю, яка здатна вмить буквально випалити все живе.

І нехай у цей день, день національної скорботи, тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнуться у душах кожного з нас співчуттям і милосердям.