З нагоди відзначення 195-ї річниці від дня народження Жуля Верна

«Найбільш тривалі спогади не в мармурі

та граніті, а в серцях людей»

Жуль Верн

Знаменитий французький письменник, мандрівник, мореплавець, Жуль Верн став кумиром мільйонів читачів, змусивши цілі покоління мріяти про пригоди.

За своє життя Жуль Верн створив безліч творів, які отримали культовий статус, його книги  користуються величезною популярністю і сьогодні.

З нагоди відзначення 195-ї річниці від дня народження та 155-ї річниці виходу в світ книги «Діти капітана Гранта»,  в Київській обласній бібліотеці для дітей представлена виставка творів французького майстра пера.

Всю його творчість об'єднує одне - пристрасть до подорожей і пригод, яка залишалася з письменником протягом усього його життя, і яку він вклав в свої книги.

До вашої уваги цікаві факти з життя відомого класика:

• В 11 років Жуль Верн найнявся на корабель юнгою і ледь не втік до Індії. Є версія, що після цього він обіцяв матері більше не втікати з дому та «подорожувати тільки в голові», що по суті  і сталося.

• У романі «Париж в ХХ столітті» Жуль Верн передбачив появу факсу, відеозв'язку, електричного стільця і телебачення.

• Серед всіх письменників світу Жуль Верн посідає друге місце за кількістю перекладів. Частіше, ніж його твори, перекладають на інші мови тільки книги Агати Крісті.

• Твори Жуля Верна були офіційно переведені на 148 мов.

• Книга Жуля Верна «Подорож до центру Землі» у XIX столітті була заборонена в Росії, так як церква побачила в ній замах на біблійні засади.

• Крім літератури, він займався також і театральними постановками, а ще писав музичні комедії.

• Він описав багато речей, які на той момент ще не існували, але були винайдені пізніше, зокрема, костюм для занурення під воду і, наприклад, літак.

• Ще в молодості він познайомився зі знаменитим Олександром Дюма, і згодом близько потоваришував із його сином Олександром Дюма-молодшим.

• Протягом усього життя Жуль Верн записував все, що йому здавалося важливим або цікавим. До моменту його смерті в його особистій бібліотеці зібралося близько 20 тисяч зошитів із записами.