Андріївські Вечорниці - з досвіду роботи КЗ «Публічна Макарівська бібліотека» Макарівської селищної ради

Матеріал подано без змін

Андріївські Вечорниці

(З досвіду роботи КЗ «Публічна Макарівська бібліотека» Макарівської селищної ради)

Учням 5-А класу Макарівського ліцею N 1 (класний керівник Крамаренко Я. О.) випала чудова нагода побувати на святі  «Андріївські вечорниці» у дитячій бібліотеці нашої громади.  Діти доторкнулися  до минувщини, поринули в атмосферу загадкового свята, відчули красу та поезію  давніх обрядів. Під час святкування роль господині виконувала  бібліотекар Климюк К.В. Вона розповіла про цікаві традиціїта звичаї нашого народу, особливості життя наших предків.  З любов'ю  діти виготовляли солодкі подарунки воїнам ЗСУ, які відправлять  своїм захисникам на фронт .

Головним атрибутом свята була КАЛИТА. Діти намагалися відкусити її шматочок, осідлавши коцюбу, при цьому не засміявшись. А зробити це потрібно без допомоги рук.  Це дійство супроводжувалося  жартівливими примовками. І, звісно, були традиційні  ворожіння, ігри, гуморески , які супроводжувалися сміхом та жартами.

В кінці святкування калиту зняли та поділили між усіма гостями. Діти пригощалися також смачними  пиріжками та  соком. Андріївські вечорниці  сьогодні були наповнені щирими посмішками, позитивними емоціями, справжнім українським колоритом.