Свічка пам’яті про втрачених людей

Матеріал подано без змін

Свічка пам’яті про втрачених людей

(З досвіду роботи Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради Броварського району Київської області)

24 листопада 2023 року завідуюча відділом обслуговування Баришівської центральної бібліотеки для дорослих Баришівської ЦБС  відділу культури та туризму Баришівської селищної ради Світлана Захарченко провела годину скорботи "Невиплакані сльози України". Відкрила годину скорботи директор Баришівської ЦБС Галина Пацаловська "Трагедія Голодомору-геноциду українців відбилася в багатьох свідченнях – найбільш вражаючими є спомини очевидців, якими передається вся палітра великої загрози для існування нашої нації. Саме живе слово давало можливість відчути всю розпуку бездержавної нації, якій більшовицька Москва мстилася за вічне прагнення волі" - так писав у своїй книзі Володимир Сергійчук.

''Померлих, а часто ще й живих, звозили, скидали в яму й закопували...'' та інші страшні обставини злочину, які їм переповіли, з трепетом і гірким болем розповідали Галина Сташук, Галина Пацаловська, Віктор Калашник, Віра Дуб, Василь Безверхий. Наталія Деркач та Вадим Косьмін читали власні поєзії, написані під глибоким враженням подій ''штучного голоду в Україні'', Галина Пацаловська прочитала вірш поетеси - землячки із Перемоги Надії Красножон, Любов Усик поділилася спогадами, які розповідав її дід із села Гостролуччя.

Нині українські воїни, які зупинили навалу і звільнили від ворога безліч населених пунктів, не лише захищають територіальну цілісність і суверенітет України, але і нашу ідентичність, право бути господарями на своїй землі, шанувати власну мову, історію, культуру, героїв.

Я несу в своїх долонях свічку,

Свічку пам’яті про втрачених людей,

Про жадані колоски пшениці,

Які з страхом притискали до грудей.

Хай горить вона і не згасає,

Свічка болю, як гірка сльоза,

Знов минуле в вічність промовляє,

Голос правди лине в небеса.

Зав. методично-бібліографічним відділом

Баришівської ЦБС