«Голодомор в Україні: говоримо сьогодні, пам`ятаємо завжди»

Матеріал подано без змін

«Голодомор в Україні: говоримо сьогодні, пам`ятаємо завжди»

(З досвіду роботи КЗ «Публічна бібліотека» Макарівської селищної ради)

З метою вшанування 90 - роковин пам'яті жертв  Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, загиблих від геноциду, вчиненого тоталітарним сталінським  режимом була проведена година пам'яті «Голодомор в Україні: говоримо сьогодні, пам'ятаємо завжди» для учнів 10-Б, 9-А класів Макарівського ліцею N 1 (вчителі Леонова С. А., Лазнюк Н. М,, Мочернюк Я. М). Учні з цікавістю слухали розповідь директора Макарівського історико-краєзнавчого музею Віталія Гедзя про передумови голоду 1921-1922рр., розкуркулення селян, руйнування традиційного українського устрою життя, голодомор 1932-1933рр. Затамувавши подих, діти знайомились з  інформацією  виступаючого про страшні події тих часів на Макарівщині, "чорні дошки", спогади очевидців про пережитий Голодомор. Пан Віталій ознайомив дітей із фактами Голодомору в селах Фасова, Наливайківка, Маковище, Ніжиловичі, які містяться в книгах «Голодомор 1932-1933рр. Макарівщина пам'ятає», В. Сергійчука «Як нас морили голодом»., М.Климишина «В поході до волі».

Також учні познайомились з матеріалами книжкової виставки «ГОЛОДОМОР: НЕ ЗАБУВАЙ! НЕ ПРОБАЧАЙ! НЕ ВІДСТУПАЙ»

Наприкінці зустрічі присутні вшанували пам'ять жертв Голодомору хвилиною мовчання. Минуле вже не можна змінити, але важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що збереження історичної пам'яті про події Голодомору допоможе уникнути повторення трагедії.

26 листопада о 16.00 закликаємо запалити свічки у вікнах  своїх будинків, щоб вшанувати  вбитих голодом українців.