"Український дивосвіт поетичної душі Зої Ружин"

Матеріал подано без змін

"Український дивосвіт поетичної душі Зої Ружин"

(З досвіду роботи бібліотеки села Новосілки Чабанівської ТГ Фастівського району, Київської області)

Свято поезії, свято пісні, свято душі відбулося  17 березня у стінах книгозбірні села Новосілки. І все це, завдяки  видатній особистості сучасності,  громадській діячці, берегині українського слова - Зої Ружин.

Зоя Ружин – поетеса, голова  Всеукраїнської громадської організації «Поступ жінок-мироносиць», генерал-майор Міжнародного Козацтва України, заслужений працівник культури України. У її доробку понад 300 пісенних творів, які є в репертуарі  Національної  капели бандуристів України, Заслуженого ансамблю пісні і танцю Збройних сил України, Ансамблю солістів «Благосвіт» та інших. Одну із пісень на слова  пані Зої  "Українська хустка" виконали  і вихованці Зразкового аматорського вокального колективу "Намистинка" під керівництвом Наталії Галинської та Євгенії Мазуренко. Зоєю Володимирівною написано 14 колядок і щедрівок, близько 40 колискових пісень на музику  українських композиторів. Крім того, Зоя Ружин є авторкою 40-ка унікальних плетених вінків із колосся пшениці, які досягають розмірів до 150 см у висоту. Основною метою діяльності поетеси є  проведення заходів, які  необхідні сучасному суспільству для розбудови  та становлення незалежної  держави та виховання молодого патріотичного покоління. З цією ж метою Зоя Володимирівна завітала і до користувачів бібліотеки села Новосілки. Та привезла з собою неоціненне багатство - картини Заслуженого художника України Олександра Охапкіна "Дивосвіт України", які вразили всіх присутніх своєю красою та неперевершенністю. Не менш яскравою була і виставка стародавніх українських хусток та автентичних  рушників з колекції пані Зої. Та головними на святі були книги Зої Ружин, її творчий доробок, з якими вона познайомила присутніх. З цікавістю та захопленням слухали розповідь Зої Володимирівни про її творчу та громадську діяльність та її неповторні вірші, які торкнулися душі кожного. Серед таких мистецьких творів були вірші про материнство, про мужність козаків, про жінок-берегинь, про Україну та інші.

Щиро дякуємо Зої Ружин за чудову творчу зустріч!

Олена Сурга

завідувачка бібліотекою села Новосілки