«Загартуй мене розмовою – українською мовою»

Матеріал поданий без змін

«Мови рідної нектар додає нам сили…»

(З досвіду роботи Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради Броварського району Київської області)

Мова кожного народу

Неповторна і — своя;

В ній гримлять громи внегоду,

В тиші — трелі солов’я.

На своїй природній мові

І потоки гомонять;

Зелен-клени у діброві

По-кленовому шумлять.

Солов’їну, барвінкову,

Колосисту — на віки —

Українську рідну мову

В дар мені дали батьки.

Берегти її, плекати

Буду всюди й повсякчас,—

Бо ж єдина — так, як мати,—

Мова в кожного із нас!

Любов Забашта

Міжнародний день рідної мови – подія, яку відзначають 21 лютого кожного року у всьому світі. З нагоди свята працівники Баришівської бібліотеки для дітей Баришівської ЦС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради запросила до себе на гостину гуртківців студії образотворчого та декоративного мистецтва «Палітра», керівник Ольга Хоменко. Лариса Германчук, провідний бібліотекар підготувала для діток поетичну альтанку «Загартуй мене розмовою – українською мовою».

Вона розповіла, чому саме 21 лютого відзначають це свято, про витоки рідної мови та її значення в житті людини. Наша українська мова – одна із найрозвиненіших та милозвучніших у світі, а ще вона є однією з найдавніших на нашому континенті. Це неповторна мова Шевченка і Франка, Л. Українки і Коцюбинського, Тичини і Сосюри, В.Нестайка і Рутківського, Андрусяка і Кокотюхи.

Недарма кажуть «Якою мовою думаєш і мрієш, така мова є тобі рідною» та «Скільки ти мов знаєш, стільки ти разів людина».

Юні читачі з цікавістю слухали старовинну легенду про українську мову,

Поетичні рядки про рідну мову читали  учасники студії: Злата Купрієнко та Анастасія Приходько.

Наприкінці заходу Лариса Іванівна ознайомила всіх присутніх з викладкою літератури ««Співуча, ніжна і близька».

Ольга БИБА,

зав. бібліотекою для дітей  Баришівської ЦБС

відділу культури та туризму Баришівської селищної ради