Ой на Івана, ой на Купала - з досвіду роботи сільської бібліотеки с. Новосілки Чабанівської ТГ Фастівського району Київської області

Матеріал поданий без змін

Ой на Івана, ой на Купала

(З досвіду роботи сільської бібліотеки с. Новосілки Чабанівської ТГ Фастівського району Київської області)

Найпоетичніше і найчарівніше свято українського народу – свято Івана Купала, що припадає на чарівну ніч з 6 на 7 липня. Свято давнє, з красивою легендою і красивими, сповненими чар, традиціями.

За українською народною традицією Купало – свято уславнення Сонця, його життєдайної сили. Це свято припадає на день літнього сонцестояння, тому символізує народження літнього сонця – Ярила. Символом свята є очищення від усього злого вогнем та водою.

Цікаву і пізнавальну фольклорно-етнографічну онлайн - розповідь про свято літнього сонцестояння, свято тепла, молодості та кохання, про людські бажання та прагнення провела в бібліотеці села Новосілки активна її користувачка, сучасна поетеса Світлана Суниця, презентувавши книгу «Ой на Івана, та й на Купала».

А також, до свята в бібліотеці організована народознавча книжкова виставка «Ой на Івана, ой на Купала».

Сурга О. В.,

зав.бібліотекою с. Новосілки