Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

«Людина, яка не шукає друзів, є ворогом сама собі»

 

Європа нашими очима

 

(Із досвіду роботи КЗ БМР Білоцерківська міська ЦБС ім. П.Красножона Київської області)

 

«Людина, яка не шукає друзів, є ворогом сама собі». Ці слова великого Шота Руставелі можна вважати ключовими в сучасній євроінтеграційній політиці України. Але простого копіювання європейських інституцій недостатньо, щоб наблизити Україну до цінностей ЄС. Тільки готовність до змін, співпраця, спілкування, допитливість, допоможуть у цьому.

Чи далеко від нас Європа? Можливо, зовсім поруч? А, може, Україну вже можна вважати європейською країною? Відповіді на ці та багато інших запитань шукали бібліотекарі разом із користувачами філії №8 під час Дня інформації «Вивчай Європу – змінюй Україну», що відбувся 6 лютого.

У книгозбірні був організований тематичний перегляд літератури «Європейські символи», який ознайомив читачів із загальними матеріалами, інформаційними та рекламними виданнями про Європейський Союз, прапор ЄС, Європейський гімн.

Під час огляду періодичних видань «Цікаві факти про європейські країни» за матеріалами журналів «Всесвіт», «Міжнародний туризм», «Вокруг света» та газети «День» користувачі відкрили для себе багато цікавого, невідомого, а часом і загадкового, що таїть в собі Європа, а також познайомилися з культурою, традиціями, звичаями країн ЄС. Розповіді про полярні сяйва на Лофотенських островах Норвегії, легендарні термальні джерела німецького Баден-Бадена, захищені спадщиною ЮНЕСКО будинки-труллі в Італії та інші цікавинки стали калейдоскопом неймовірних вражень і продемонстрували дієвість гасла Євросоюзу «Єдність у різноманітті».

Поціновувачам книг прийшлися до смаку літературні делікатеси «Книжкові смаколики європейської літератури». Палітру імен відомих письменників доповнювали твори нових лідерів літературного процесу.

Особливу увагу привернули видання серії «Карта світу» видавництва «Фоліо», що були анонсовані на однойменній книжковій виставці. Підбірка цікавої літератури, не залишаючи вибору, змушувала зупинитися та прочитати кілька сторінок, адже включала в себе кращі зразки сучасної європейської та світової прози кінця XX – початку XXI століття в українському перекладі.

Щоб розкрити найвизначніші історичні, культурні та пам’ятні місця країн Європи, познайомитися з витворами мистецтва, культури та природи, відвідувачам бібліотеки працівники запропонували захоплюючий відеоперегляд «Мандруємо Європою». Подорожуючи, читачі не тільки побачили неймовірні краєвиди та перлини архітектури, а й згадали відомих людей, познайомились із музичними та спортивними уподобаннями європейців, занурилися в маловідомий світ сьогодення країн Європейського Союзу.

День інформації у бібліотеці об’єднав усіх, хто хотів довідатися більше про ЄС та зрозуміти місце України в європейському просторі, а також нагадав, що Європа починається не за кордоном України, а у кожному з нас. Європа – це історичний дух України, її майбутнє, але нам треба навчитися відкривати її, змінюючи себе і свою державу на краще.

 

Наталя Семененко

провідний бібліограф бібліотеки-філії 

№8 КЗ БМР Білоцерківська міська ЦБС

ім. П.Красножона Київської області.