Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

В Іванківській районній бібліотеці для дітей проведено Патріотичний екскурс «Нація нескорених» із читачами-учнями 6 – 7 класів.

 

«Історичні паралелі: Герої Крут та Майдану»

(з досвіду роботи Іванківської РЦБС Київської області)

 

Мені наснилось, що вони зустрілись:

Убитий в Крутах й вірменин Сергій.

В саду едемськім на травичці всілись:

«За що тебе?» «За Україну, друже мій».

«Ти знаєш і мене за неї вбили,

Та це було вже років майже сто.

Тоді померли ми, щоб ви нам жили.

А вас вбивають... Вас тепер за що?»

«Ти пам'ятаєш, друже. Звісно, пам'ятаєш,

Як біло-біло в нас цвітуть сади.

І ти цей запах п'єш. І ти його вдихаєш ...

Я б все віддав, щоб хоч на мить туди».

«А я ще ввечері узяв дівча за руку

Й тихенько так до серця притулив.

Тоді не знав, що Бог уже розлуку

Навіки на землі нам присудив.

Під Крутами стояли ми стіною.

В очах не страх, а злість до ворогів.

Більшовики готовились до бою,

Я йшов на смерть... а жити так хотів».

«Мені твій попіл стукав, брате, в груди.

Я вірменин, а теж Вкраїни - син.

Не мав у серці й крапельки облуди,

За те й убив мене проклятий поганин».

Мені наснилось, що вони зустрілись.

Убитий в Крутах й бородач Сергій.

В саду едемськім на травичці всілись:

«За Україну нас вбивають, брате мій».

(автор Оксана Максимишин–Корабель, вирш написаний 29 січня 2014 р.)

 

 

В кожної держави є такі події, які назавжди викарбовуються в історії, їхні дати пам’ятають протягом десятиліть, віків. Такі події назавжди змінюють хід історії та світогляд громадян.

29 січня 2020 року в Україні відзначається 102 – річниця бою під Крутами, котрий для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

До цієї знаменної дати в Іванківській  районній бібліотеці для дітей заступник директора по роботі з дітьми В. Г. Коваленко провела патріотичний екскурс «Нація нескорених» із читачами-учнями 6 – 7 класів. Пані Валентина розповіла про те, як 300 українських мучеників пішло в безсмертя, стримавши наступ ворога на Київ. Зробила огляд літератури, яка представлена на викладці до цієї трагічної сторінки нашої історії.

Книжкові виставки «Згадаймо юність, що згоріла у Крутах» та «Нам не забути славу Крут» були влаштовані в бібліотеках філіалах №19 с. Кропивня та №3 с. Феневичі.

У бібліотеці-філіалі №47 с. Дитятки розгорнута книжкова виставка та була проведена година пам'яті під назвою: «Історичні паралелі: Герої Крут та Майдану». Бібліотекар, Марина Проценко, познайомили присутніх з історичними подіями, які відбулися під Крутами в 1918 році і подіями Майдану 2014. На заході були присутні воїни АТО брати Хавхуни Олександр та Іван. Олександр поділився спогадами про свою участь в  подіях на Майдані під час проходження військової служби в ЗСУ.

Історичні паралелі «Герої Крут та Майдану» для читачів-учнів 8 кл. (кл. керівник:Тетяна Димарчук ) та 10 кл. (кл. керівник:Яна Волохович ) районного ліцею були проведені бібліотекарем I-ї кат. Н.Олещенко в Центральній районній бібліотеці. Пані Наталія розповіла  як про події далеких років, коли в бою під Крутами на захист Української Народної Республіки стали київські студенти, гімназисти та юнаки військової школи супроти ворога, який мав багаторазову чисельну перевагу, так і про недавні часи і сучасних українських героїв: героїв Революції гідності, героїв Небесної сотні, героїв АТО, волонтерів та простих людей, яким не байдужа доля нашої Батьківщини.

Учасники заходу вшанували пам'ять тих, хто в 1918-му в бою під Крутами став на захист Української Народної Республіки, а також тих, чий подвиг повторює історію столітньої давнини: Героїв Революції Гідності, Героїв Небесної сотні, Героїв АТО, волонтерів та простих людей, яким не байдужа доля нашої Батьківщини.

Присутні, затамувавши подих, переглянули кіно- та відеокадри тих подій. Бібліотекарка також ознайомила учасників заходу із літературою, яка розповідає про ці трагічні сторінки історії та сучасності. 

Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща. Вічна їм слава!

Людмила Яковенко,

бібліограф Іванківської РЦБС

Київської області