До Дня слов’янської писемності та культури

«Творці слов’янського письма»

(З досвіду роботи КЗ БРР «Броварська РЦБС» Київської області)

Щорічно 24 травня всі слов’янські країни вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності, яка була створена в ІХ столітті, близько 862 року, на основі грецької.

Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на честь візантійця Костянтина, який прийнявши чернецтво, взяв ім'я Кирило.

А допомагав йому в благоугодній справі освіти слов’янських народів старший його брат Мефодій. Вони також переклали з грецької мови на слов’янську Євангеліє та Псалтир.

Тому саме цього дня у читальній залі Центральної районної бібліотеки КЗ БРР «Броварська РЦБС» була представлена книжково-ілюстративна виставка «Творці слов’янського письма» (До Дня слов’янської писемності та культури).

Працівники бібліотеки ознайомили користувачів з матеріалами, представленими за розділами:

-«Спочатку було слово»;

-« Місія Кирила і Мефодія»;

-«Мова – духовний скарб нації».

Сподіваємося, бібліотечні книги та публікації з періодичних видань, розміщені на цій виставці, будуть цікавими й корисними для відвідувачів, адже вони знайомлять з історією виникнення письма, з’ясовують витоки нашої мови, її місце серед інших слов’янських мов; виховують повагу до історичного минулого: інтерес до вивчення мов і культур.

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати нашу книгозбірню!

Тетяна Бабіч

бібліотекар І категорії