"За Украіну, за ії мову!"

Мовознавча вікторина "За Украіну, за ії мову!"

(З досвіду роботи Славутицької ЦБС Київської області)

На цей захід в Славутицький ОБІЦ були запрошені читачі-п'ятикласники. Утворивши  дві групи, читачі з великим завзяттям взялися за виконання завдань. Найпершим завданням вікторини був переклад з російської мови на українську, з яким обидві команди справились блискуче.

Підібрати синоніми  у читачів не викликало труднощів, а ось розгадування ребуса далося нелегко.

З фразеологізмами читачі-школярі "билися" мужньо, але,нажаль, битва була програна.

Складання словосполучень зайняло небагато часу, і завдання було виконано дуже швидко.

Кожне питання вікторини викликало масу позитивних емоцій і бажання здобути перемогу.

В результаті заходу з'ясувалось, що обидві команди чудово знають граматику і лексику української мови та віртуозно володіють читанням скоромовок.

Дуже приємно усвідомлювати, що наше молоде покоління любить і цінує рідну мову, і кожен вважає справою честі довести, що добре знання української мови робить його інтелектуально розвиненою особистістю.

Кропта О.В,

керівник сектору клубної роботи Славутицького ЗБІЦу.