Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

Літературне мистецтво Київщини

Київська обласна бібліотека для дітей презентує віртуальну книжкову виставку "Літературне мистецтво Київщини".

У виставці представлені нові надходження літератури з краєзнавства. Приємного знайомства та перегляду.


Звернення до читачів

Київська обласна бібліотека для дітей, як науково-методичний, інформаційно-консультативний, координаційний центр з питань бібліотечно-інформаційного обслуговування дитячого і дорослого населення Київської області, - одним з пріоритетних напрямів своєї діяльності має роботу з краєзнавства, популяризацію краєзнавчих знань.

Складовою краєзнавства - є літературно-мистецьке краєзнавство, яким опікуються, як зазначена вище бібліотека, так і бібліотеки Київської області. Щорічно, під час річних звітів, бібліотеки Київської області надають Київській обласній бібліотеці для дітей по примірнику всіх книг місцевих авторів, що вийшли друком протягом року. Таким чином на базі Київської обласної бібліотеки для дітей утворився значний фонд з творів, автори яких проживають, або родом з Київщини.

Київська обласна бібліотека для дітей пропонує Вашій увазі віртуальну книжкову виставку "Літературне мистецтво Київщини", видання до якої дібрано з зазначеного краєзнавчого фонду (укладач О.М.Литвин; редактор Л.П.Соляник; технічне забезпечення І.Г.Трегуб; відповідальний за випуск М.П.Зніщенко).

Зичимо всім здоров'я, успіхів, любові і приємного перегляду нашої віртуальної книжкової виставки.


Бурдак І. Блуд : роман / І.Бурдак. - Київ : Фенікс, 2013. - 268 с. : іл.

Автор яскраво характеризує життєву ситуацію різних верств населення, відносини поколінь, проблеми виховання молоді - майбутнього країни. Трилогія охоплює семидесятип'ятилітній період життя дітей війни та їхніх нащадків. Твір сповнений оптимізму, віри в життя, в його праведність, справедливість і гуманність, совість і честь. Події в Україні кінця ХХ - початку ХХІ сторіччя подає з позиції свого, особистого, погляду на них.


Бурдак І. Незабутні зустрічі : спогади / І.Бурдак. - Київ : Фенікс, 2015. - 148 с.

У літературному виданні "Незабутні зустрічі" автор подає спогади про знайомства, зустрічі, співпрацю, дружбу з діячами культури, мистецтва, науки, космонавтики, відомими державними політиками, керівниками галузевих відомств. Вони залишили в його душі і серці глибокий слід людської мудрості, таланту, інтелектуального злету, високої працездатності, чуйності, милосердя, доброти, ввічливості, поваги, скромності і простоти спілкування.


Гнатюк А.Д. Час! : поезії / А.Д.Гнатюк. - Переяслав-Хмельницький, 2015. - 29 с.

Нова збірка поезій відомої на Київському Поліссі самодіяльної художниці і поетеси Анни Дмитрівни Гнатюк присвячена сьогоденню нашої країни, її добрим людям, сучасним подіям. Ця збірка - відгук душі художниці на саме життя.


Ільницька Л. Смарагди Боярки - віршований життєпис : поезії / Л. Ільницька. - Київ : КАФЕДРА, 2015. - 80 с.

Поетична збірка «Смарагди Боярки» складається з творів, присвячених конкретному маловивченому ареалу Київщини, «віршований життєпис» якого утворює цікавий для ознайомлення авторський краєзнавчий підхід.

Автор книги запрошує читачів пройтись цікавим поетичним маршрутом, завдяки якому малодосліджені імена такої захоплюючої місцевості, як Боярка, стануть ближчими.

Окрім віршів та поем, ще одним пізнавальним елементом книги є словник-довідник імен тих надзвичайних постатей, що мешкали у Боярці і яскраво увічнювали своєрідність її неповторної краси. Книга розрахована на широке коло читачів.


Кавуненко О.С. Страждати, терпіти, любити… : повість з диктофонної стрічки / О.С.Кавуненко ; худож. оформл. А.Марчука. - Київ : ПП "Фірма "Гранмна", 2015 - 240 с. : іл.

У серцевині біографічної повісті «Страждати, терпіти, любити...» — доля Анатолія Нестеровича Паламаренка, — са-мобутнього актора й педагога, особистості діяльної та добросердної. Снагу для творчого злету по-батьківськи щедро по¬дарував йому прадавній Макарів, вивів на тернисту дорогу до самого себе, до визнання; позаду лишалися війна, повоєнне лихоліття, попереду підстерігали драматичні обставини юності та зрілої пори, що випробовували характер, гартували волю...

До книги Олександра Кавуненка увійшли також поема «Словомовець» та відгуки шанувальників Паламаренкової творчості, його рідних і колег про визначний внесок митця в українську культуру.


Круглій О. За все в одвіті : поезія, проза / О.Круглій. - Кагарлик, 2015. - 74 с.

Осягнути безмежний світ трепетним поглядом жіночого серця, в якому на розкішних вітах міцного дерева віку у промінні любові й доброти визрівають солодко-терпкі плоди - полохливі слова, одягнені в поетичну сорочину строкатої долі. Саме так можна коротко охарактеризувати несміливі спроби пера звичайної жінки, матері, бабусі, яка прагне пізнати смак сокровенного жіночого щастя, захистивши великий світ від лиха і подарувавши його красу дітям, онукам, правнукам і всім людям. Саме ці щирі прагнення і почуття лягли в основу віршів, звернених до читачів.


Кульчицький А. Немеркнучі свічі. Матеріали цієї книги опубліковані в газеті "Юр'ївська земля" у 2014-2015 роках / А.Кульчицький ; перед. сл. Б.Кашкіна. - Біла Церква : ТОВ "Білоцерківдрук", 2015. - 172 с. : фотоіл.

У книзі автор розповідає про відомих людей міста, що в різні роки пішли за вічну межу. Це — письменники, художники, музиканти, науковці, медики, працівники освіти, актори, громадські діячі... Видання дуже цінне для краєзнавців, спільноти білоцерківщини, Київщини і, взагалі, України. Воно підкреслює активну громадянську позицію автора, його небайдужий погляд на плин часу та значення спадку поколінь в історії розвитку людства.

Анатолія Кульчицького Київщина знає як талановитого автора поезій, а тепер ще й мемуарна проза.


Лемпіцький А. Букет віршів та пісень / А.Лемпіцький. - Київ : Альфа Реклама, 2015. - 190 с.

До нової книжки броварчанина Анатолія Лемпіцького увійшли ліричні та гумористичні вірші, присвяти, пісні з попереднього видання, а також нові твори, написані упродовж різних років. Вірші в збірці - звеселять, навіють мрійливий настрій, допоможуть відпочити душею.


Літературне сузір'я : твори письменників Святошинського краю / упоряд. Л.М.Литвин. - Київ : Молодь, 2006. - 631 с.

Збірник «Літературне сузір'я» — це спроба об'єднати під літературним небом Святошинщини поетів, прозаїків, публіцистів, чий життєвий і творчий шлях крилом вічності торкнувся пружних струн цього краю і, поєднавшись із вітром часу, створив неповторну мелодію української землі, зроджену в красі, настояну на полину, виборену в слові.

Для учнів середнього і старшого віку, вчителів української мови і літератури, краєзнавців, керівників літературно-мистецьких гуртків, а також усіх тих, хто цікавиться літературною скарбницею Київщини і горнеться до високого у світовідчутті й красного у світотворенні поетичного слова.


Новіцький П.А. Тетіїв мій : вірші, проза / П.А.Новіцький. - Тетіїв : видавець Міцінський С.А., 2015. - 64 с.

Розмаїття й краса рідної природи, сердечність і доброта людських взаємин, синівське вболівання за сьогодення й майбуття свого народу, прагнення зробити світ справедливішим, досконалішим - усе це й спонукає Петра Новіцького братися за перо, ділитися своїми радощами, розчаруваннями, тривогою, мріями.


Новіцький П. Черепин, від Тризни до Інтернету / П.Новіцький. - Тетіїв : Видавець Міцінський С.А., 2015.- 64 с. : іл.

У доробку Новіцького П. А. розповідається про легендо-історичний шлях села Черепин Тетіївського району Київської області. Автор у своїй роботі використав окремі легенди, перекази, свідчення та матеріали о.Похилевича Л.І., а також напрацювання місцевих краєзнавців.


Ода рідному краю : поет. альманах / Богуслав. район. б-ка ; упоряд. : О.Бурлетова, Н.Мартиненко, О.Сухомлин ; фотоіл. М.Кирилова, М.Семенця. - Київ : Основи, 2006. - 240 с. : фотоіл.

Богуславщина — один із найчарівніших куточків України. Споконвіків приваблював він до себе видатних людей, талановитих митців, захоплював, надихав їх на творчість. Та й сама богуславська земля народила і зростила багатьох талановитих художників, співаків, письменників, які прославили й щиро оспівали рідний край.

Поетичний альманах "Ода рідному краю" — цьому прямий доказ. Його склали твори відомих в Україні та за її межами поетів та поетів-початківців. Поява цієї збірки — значна подія в культурному житті Росянщини, вагоме культурне надбання минулих, нинішніх та прийдешніх поколінь.

Поетичний альманах - це творча праця працівників, як укладачів. так і упорядників, Богуславської центральної районної бібліотеки.


Перерва В.С. Графи Браницькі: підприємці та меценати : наук. вид. / В.С.Перерва. - Біла Церква : видавець Пшонківський О.В., 2010. - 270 с. : іл.

Автор дослідження Володимир Степанович Перерва, відомий науковець. На основі багатого джерельного матеріалу висвітлено підприємницьку та меценатську діяльність однієї з найзаможніших магнатських родин України кінця ХУІІІ - початку ХХ ст. Дослідження ґрунтується на понад тисячі архівних документів з архівосховищ Києва, Москви, Санкт-Петербурга, Житомира, Хмельницького, Вінниці, Одеси, Черкас. Книга насичена документальною інформацією і розповідає про одну з найяскравіших сторінок історії вітчизняного підприємництва і меценатства.


Постаті Київщини / Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди ; упоряд. Б.О.Чернов. - Київ : Міленіум, 2007. - 352 с.

Для формування високої національної самосвідомості громадянина необхідно знати правдиву історію України, українських видатних діячів держави, культури, науки, освіти.Це надзвичайно важливо для патріотичного виховання нашої молоді. Саме тому ґрунтовне дослідження біографії української еліти і є одним із шляхів у вихованні патріотизму, національної гордості за свій народ. Включення в вивчення дисциплін шкільної програми відомостей про видатних особистостей буде сприяти справі виховання свідомих громадян України. Вперше перед читачами Київщини постають видатні постаті київських князів. Це надзвичайно важливий корисний матеріал, оскільки він зібраний в єдине ціле. Видання відрізняється своєю інформативністю, цілеспрямованістю і пробуджує почуття гордості за рідний край. Розкрито просвітницьку, подвижницьку діяльність видатних діячів - уродженців Київщини.


Семенюк М. Тепло родини : поезії / М.Семенюк. - [Кагарлик], 2015. - 44 с. : іл.

Нова книга поезій "Тепло родини" редактора кагарлицької міської газети "Рідне місто" Миколи Володимировича Семенюка, - це любов до слова, до рідної мови, безмежна відданість рідній землі й своєму народові, гордість за власну приналежність до України, трепетні почуття у піклуванні про кожен пагін родинного дерева. У кожному рядку, у кожному слові його віршів - велич патріотизму, непохитної мужності і сили, краса кохання, та ще така неповторна чоловіча ніжність.


Пустовгар О. Я єсть народ : [поезії] / О.Пустовгар. - Ставище, 2015. - 53 с.

В книзі поетеси Ольги Пустовгар оповіді про видатних людей, які творили і творять історію нашої держави, рідної України. В ній є сторінки про героїзм народу в боротьбі з бандитським режимом Януковича, вірші про Майдан, подвиг наших захисників Вітчизни, які стали на двобій за незалежність, цілісність та суверенітет нашої держави, за правду і волю. Книга є народною, оскільки побачила світ завдяки пожертвуванням усіх небайдужих людей, справжніх українців - патріотів нашої рідної землі. Земний уклін і автору, і доброчинцям.


Хмельницька Т. І. Вінок життя : поезії / Т.І.Хмельницька. - Хмельницький : Видавець Стасюк Л.С., 2015. -104 с.

«Вінок життя» - перша збірка березанської поетеси Тетяни Хмельницької. Вона складається з кількох тематичних розділів: інтимна лірика, громадянська лірика, пейзажна лірика та інших. Чарівність її слова знайде відгук у серці кожного. Книга розрахована на широке коло читачів.