Міжнародний день дівчаток

Київською обласною бібліотекою для дітей підготовлено чергову сторінку Хронологічного календаря, присвячену «Міжнародному дню дівчаток».

У всіх дівчат світу є своє власне свято. Виразом визнання їх прав, а також того, що існують особливі проблеми, притаманні тільки їм, стало проголошення Генеральною Асамблеєю ООН 11 жовтня Міжнародним днем дівчат. Ініціатором створення такої дати стала Канада. Свято ще дуже молоде. Вперше його відзначали в 2012 році. Офіційні заходи, що проводяться в цей день, спрямовані на інформування суспільства про проблеми тендерної нерівності та дискримінації, насильства, домагань і примусового заміжжя в ранньому віці. А різноманітні тематичні акції, зустрічі та семінари покликані підкреслити необхідність дотримання всіх соціальних прав дівчаток.

Є День мами, є День тата,
Міжнародний жіночий день.
Ну а цей самий головний,
День воланів і солодощів!
День косичок, день спідничок,
Ляльок день і день бантів.
У всьому світі День дівчат,
День хусточок і квітів!