Книги КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» - історія запорозького козацтва та фольклорні твори

Книги − це друзі, безпристрасні, але вірні

Гюго В.

Сьогодні в нашій добірці літератури славетна історія запорозького козацтва, яка й досі бентежить уяву сучасників. Історія родини козацького полковника Тараса Бульби − це вражаюча історія становлення й прояву людських характерів і людської долі.

А Відомий норвезький письменник Юстейн Ґордер у своїй книжці «Різдвяна містерія» майстерно передає неповторну атмосферу очікування великого дива Різдва Христового. Разом із хлопчиком Йоакимом ми поринемо у магічну мандрівку крізь час і простір.

«Українське Різдво на Мароморщині» - це збірник фольклорних творів українського населення Мараморщини, зокрема колядки, віншування, побажання, тощо.

Приємного читання!

Гоголь, М. В. Тарас Бульба. Вій. Вечори на хуторі поблизу Диканьки / Микола Васильович Гоголь ; худ. О. Панченко ; ред. Р. Дерев'янченко. − Харків : Школа, 2007. − 416 с.

Знаковим є той факт, що славетна історія запорозького козацтва, яка й досі бентежить уяву сучасників, через безсмертну повість М. В. Гоголя, через пригоди й подвиги її героїв стала надбанням скарбниці світової пригодницької літератури.

Гордер, Ю. Різдвяна містерія / Юстейн Гордер; худож. - оформл. А. Гіренко. − Львів : Літопис, 2019. − 252 с. : іл.

Відомий норвезький письменник Юстейн Ґордер у своїй книжці майстерно передає неповторну атмосферу очікування великого дива Різдва Христового. Розповідь у формі передріздвяного календаря дає змогу читачам разом із хлопчиком Йоакимом прожити і пережити знову біблійну історію за допомогою магічної мандрівки крізь час і простір у Вифлеєм.

Українське Різдво на Мароморщині / упоряд. та передм. О. Бевка. − Київ : Етнос, 2008. − 384 с.

У збірнику подано фольклорні твори українського населення Мараморщини, зокрема колядки, віншування, побажання тощо - архаїчний та усталений вид народної творчості, яка ще побутує в марамороському етноареалі.