До 210-річчя від дня народження всесвітньовідомого письменника Едгара Аллана По

КЗ КОР "Київська обласна бібліотека для дітей"

В КЗ КОР "Київська обласна бібліотека для дітей" (генеральний директор: М. П. Зніщенко), до 210-річчя від дня народження всесвітньовідомого письменника Едгара Аллана По (19.01.1809-07.10.1849 рр), було оформлено викладку літератури: "З дитинства я не був таким, як інші. Не бачив так, як бачили усі". На викладці представлені твори письменника та література про його життя і творчість.

В історію американської літератури Едгар Аллан По увійшов як поет, новеліст і критик. Він є визнаним класиком і майстром "короткого оповідання". Його вважають родоначальником детективного жанру.

Творчість Едгара Аллана По умовно можна розділити на два різновиди: логічні розповіді (детективи) і містичні повісті.

Своєрідність творчості Едгара По підкреслюють:

•майстерність готичного пейзажу;

•кульмінація співзвучна з природою;

•лякаючий містицизм, гра на емоціях читача;

•поступова, «нагнітаюча» інтрига, тощо.

Твори Едгара Аллана По передають стан героїв і сутність самого твору, як музика: читач не знає, що саме викликає ті чи інші почуття, але відчуває їх, саме відчуває прозу автора.

Читачам-дітям старшого шкільного віку пропонуємо ознайомитись з творами світової класики, неперевершеними зразками творчості славетного Едгара Аллана По, перекладеними українською мовою.