Тиждень Великодніх народних традицій

Напередодні пасхальних свят Київська обласна бібліотека для дітей підготувала своїм читачам справжній Великодній подарунок "Тиждень Великодніх народних традицій".

Працівники бібліотеки підготували для читачів цікаву мультимедійну відео-презентацію "Великодні дзвони", з якої діти дізналися про: виникнення Великодніх свят, традиції та звичаї святкування Великодня у різних регіонах України, про те, як правильно випікати пасхи, якими вони мають бути. Пригадали легенди, загадки, вірші, присвячені символам-оберегам Великодня.

Бібліотекарі відділу естетичного виховання вирішили навчити дітей самим робити писанки та на протязі тижня для всіх бажаючих проводили майстер - клас "Ось тобі яєчко, його ти розмалюй і мамі подаруй". Для кожного читача було підготовлено особисте робоче місце і все, що потрібно для роботи. Під час майстер - класу діти ознайомились з історією виникнення писанкарства, традиціями, символікою та образами, регіональними особливостями розпису. Дізналися про символіку малюнків та фарб різних регіонів України. Також дізнались, про вшанування української писанки в пам`ятниках, музеях, ювелірних виробах та предметах декору. Читачі вперше спробували себе у виготовленні писанки-шкрябанки. Спочатку дуже хвилювалися і боялися, що в них нічого не вийде. Але шкрябанки вийшли у кожного дуже гарні. Власноруч розписані шкрябанки учасники залишили собі на згадку.

На завершення читачі обмінялися враженнями та переглянули виставки-експозиції - писанок, виконаних у різних техніках, подарованих учасниками майстер-класів бібліотеці.