До 175-річчя від дня народження І.С. Нечуя-Левицького

25 листопада 2013 року українська спільнота відзначила 175-ту річницю від дня народження видатного українського письменника, фундатора української літератури І.С. Нечуя-Левицького, ім'я якого тісно пов'язане з Київщиною. Гідно вшанували пам'ять видатного українського письменника і в Київській обласній бібліотеці для дітей. Працівники КОБдД в серії "За сторінками підручника" підготували методико-бібліографічні матеріали "Український українець", до яких увійшли форми роботи з відповідними категоріями користувачів. Зокрема - викладка літератури "Співець чарівного Надросся"; запитання до обговорення казки "Запорожці"; дискусія по окремих творах І. Нечуя-Левицького ("Кайдашева сім'я", "Микола Джеря", "Дві московки", "Баба Параска і баба Палажка") та біобібліографічна довідка "Співець життя народного". В мистецькій хол-галереї бібліотеки в серії "Золоті пера України" оформлена літературна поличка "Нечуєві духовні скарби", на якій представлена творча спадщина письменника та літературно-критичні розвідки, присвячені життю та творчості І.С. Нечуя-Левицького.

Київщина свято шанує пам'ять про цього видатного письменника. У 1847-1852 роках майбутній письменник навчався у Богуславському духовному училищі (нині Богуславський педагогічний коледж). Невтомний класик української літератури неодноразово бував на Білоцерківщині, де розпочав написання своїх знаменитих літературних творів. Вдячні краяни у 1991 р. рішенням Білоцерківського міськвиконкому заснували міську літературно-мистецьку премію імені І.С. Нечуя-Левицького, яка присуджується щорічно кращим митцям та художнім колективам.