Друга міжнародна науково-методична конференція "Практична медіаграмотність" 31 жовтня - 1 листопада 2013 року, м. Київ

31 жовтня - 1 листопада завідувач відділом інформаційної та довідково-бібліографічної роботи Київської обласної бібліотеки для дітей Н. В. Острікова та бібліограф К. Ю. Кіслєнкова взяли участь в роботі Другої міжнародної науково-методичної конференції "Практична медіаграмотність", організованої Академією українськрї преси в партнерстві з Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти Міністерства освіти і науки України та Інститутом соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України.

Участь у конференції була надзвичайно цікавою. Отримали багато нової та корисної інформації щодо впровадження медіаосвіти та медіаграмотності і в роботі бібліотек зокрема. Особливе зацікавлення викликав виступ Голови Фінської асоціації медіаосвіти Оллі Вестерненга, а надто та частина виступу, яка стосувалася ролі, місця та значення бібліотеки у формуванні медіакомпетенцій читачів.

Цікавим був виступ завідувача відділом довідково-інформаційного обслуговування Національної бібліотеки для дітей В. Красножон, яка представила бібліотечний інтернет-ресурс для дітей, батьків та вчителів. Участь в роботі секції "Медіа- та інформаційна грамотність: новий функціонал бібліотеки" (модератор Л. А. Поперечна) дала можливість познайомитися з практичним досвідом колег-бібліотекарів Херсонської обласної бібліотеки для дітей, Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара, колег-шкільних бібліотекарів. Під час роботи у творчих групах формату "Світового кафе" учасники секції обговорили питання щодо координації роботи дитячих та шкільних бібліотек у формуванні медіаграмотності читачів-учнів та ухвалили рекомендації за підсумками роботи конференції.