Рушник, що вміє промовляти

Вишитий рушник в Україні є невід'ємною частиною культурного надбання ; він був і залишається обов’язковим атрибутом кожного свята, оберегом сім'ї і домівки.

Для учнів 5-в класу середньої школи №136 в бібліотеці було підготовлено і проведено слайд-презентацію на тему: «Рушник, що вміє промовляти». Історія вишитого рушника; значення символіки; міфи і легенди; обрядове використання – ось теми розглянуті на заході. Особлива увага була приділена техніці вишивки весільного рушника, його магічному значенню.

Відмінності вишивки різних регіонів України, в тому числі і Київської області; пісні і вірші про рушник; відеоматеріал про музей українського рушника в Переяслав-Хмельницькому на Київщині – ось далеко не повний перелік змісту відео презентації.

На закінчення заходу діти розповіли про рушники, які бережно зберігаються в їх родинах; хто і коли їх вишивав і як вони відносяться до часточки історії своєї сім'ї.