Спілкуймося українською - з досвіду роботи Обухівської центральної публічної бібліотеки Обухівської міської ради
Матеріал подано без змін
Спілкуймося українською
(З досвіду роботи Обухівської центральної публічної бібліотеки Обухівської міської ради)
В Обухівську центральну публічну бібліотеку для дорослих надійшли нові книги, якими поповнено постійнодіючу книжкову виставку «Це мова моєї України» - з циклу заходів щодо популяризації української мови і літератури «Спілкуймося українською»:
Український правопис – Харків: Фоліо, 2023. – 348 с.
Сучасна українська мова – відкрита й динамічна. Змінюється словник, з’являються нові терміни в різних сферах суспільної комунікації. Якою має бути правильна українська мова? Чи загрожують їй іншомовні впливи? Яку мову ми передамо нащадкам? Спадкоємність у мові – це зв’язок між поколіннями, які жили, живуть і житимуть в Україні. Нова редакція правопису є кроком до вирішення цих та подібних завдань, які спонукають до періодичного оновлення, перегляду й доопрацювання правописного кодексу, граматики й словників.
Скарбниця народної мудрості: прислів’я, приказки, загадки, лічилки, скоромовки. – Харків: Фоліо, 2017. – 286 с.
Розгорнувши цю книгу, читач потрапить у чарівний світ українського фольклору. Прислів’я, приказки, загадки, лічилки і скоромовки – найдавніщі жанри усної народної творчості є узагальненою пам’яттю народу, висновками з життєвого досвіду, що передаються з уст в уста, від покоління до покоління. Збагачуючи нашу мову влучними висловами та дотепними жартами.
Українські жартівливі пісні. – Харків: Фоліо, 2014. – 222 с.
Пісні, які ви знайдете на сторінках цієї книжки, були чудодійними ліками, які рятували мільйони людей від нудьги, туги і розпачу у складних соціальниих і особистих обставинах.
Маслій М. Нам воно святе! : Пісні січових стрільців / Михайло Маслій. – Харків: Фоліо, 2016. – 186 с.
Українські січові стрільці спочатку залюбки співали народні творіння, невдовзі в стрілецькому середовищі народилися десятки своїх пісень, які виховували в народі патріотизм. Уперше в історії України зібрано майже всі пісні в одній книзі ( оригінали взято з видань 1920-х років).
Українська байка. – Харків : Фоліо, 2014. – 331 с.
До книги ввійшли байки Г.Сковороди, П.Гулака – Артемовського, Є. Гребінки, Л.Глібова, М.Старицького, Б.Грінченка.
Книжкові полиці бібліотеки поповнилися також книгами українських авторів:
Суботіна В. А. «Полон»; Драч І.Ф. «Сивим конем»; Положій Є.В. «Риб’ячі діти»; «Добрі історії. Історія з шиншилою» (Дяченки, Лузіна, Мухарський, Пилипенко, Потаніна, Есаулов); Симоненко В.А. «Ти знаєш, що ти людина»; Кобилянська О. «Аристократка»; Багряний І. «Морітурі»; Хвильовий «Санаторійна зона».
Приємного читання!
О. Данько
провідний бібліограф
Обухівської центральної публічної бібліотеки