Літературно–поетична композиція «Шляхами Григорія Сковороди»
Матеріал поданий без змін
ШЛЯХАМИ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ
/до 300-річчя від дня народження/
(З досвіду роботи Обухівської центральної публічної бібліотеки Обухівської міської ради)
Вербовий шлях, кленовий посох...
Перепочинок де-не-де.
Мудрець, замріяний філософ
До дальніх правнуків іде.
Цього року (3 грудня) виповнюється триста років з дня народження Григорія Савича Сковороди (1722 – 1794) – визначного українського мислителя, письменника, барокового лірика, педагога, музиканта. Григорій Сковорода був всебічно обдарованою людиною – знавцем античності й середньовіччя, володів багатьма мовами – латинською, старогрецькою, староєврейською, російською, польською, німецькою. У його творах відобразилися світогляд, жива душа українського народу. Епоха Г. Сковороди – це часи правління Єлизавети I та Катерини II; піднесення Києво-Могилянської академії, початку Великої Французької революції, ліквідації Запорізької Січі. Він сучасник Баха, Гете, Канта, Вольтера, Руссо, Дідро, Ломоносова. На розвиток і формування світогляду Григорія Сковороди впливали тогочасна історична епоха і атмосфера, що в ній панувала, думки інших видатних мислителів, загальні суспільні ідеї та потреби народу.
Сковорода присвятив все своє життя розвитку та поширенню своєї етичної філософії; став не лише основоположником новітньої української, а й світової філософії, що базувалася на міцному фундаменті Святого Письма та ідей мислителів давнини. Всі принади світу не спокусили його. Своїх поглядів, свого душевного спокою, обраної ним "статі" мандрівного філософа й учителя, співця й оповідача народного він не проміняв на увагу "неситих”. Ще за життя Сковорода мав цінителя, який знаходив для нього слова шани і любові. Цінитель цей - народ... Ми і зараз вшановуємо філософа-гуманіста, письменника-демократа Григорія Сковороду, бо незважаючи на віддаль віків, він промовляє до своїх нащадків, як наш сучасник, засуджуючи віджиле, вітаючи нове, стверджуючи хвалу праці як джерелу радості, щастя …
Григорій Сковорода залишив нам багато оригінальних висловів, які містять глибоку й узагальнену думку: про істину та справедливість, про працю, щастя та нещастя, життя і смерть, швидкоплинний час, світ і темряву, тлінне й вічне, внутрішній світ людини. Слово Сковороди звучить як струни арфи, що їх торкнулася рука правдивого маестро. Майже все, що хвилювало мандрівного філософа, хвилює і нас сьогодні не в меншій мірі. Кожна епоха повинна братися за це завдання – вчитися читати і відчувати наново ці «давні істини», дозволити текстам промовляти до нас.
До 300-річчя від дня народження великого філософа в Обухівській центральній публічній бібліотеці оформлено розгорнуту книжкову виставку «Український Сократ», на якій представлена література про життя і діяльність Григорія Сковороди та його твори. Готується до проведення літературно – поетична композиція «Шляхами Григорія Сковороди», яка буде проведена 8 грудня 2022 року об 11 годині в читальному залі бібліотеки. Біля книжкової виставки проводяться бесіди та огляди літератури. Тож запрошуємо до бібліотеки!
Л.Храпач ,
завідуюча Обухівською центральною
публічною бібліотекою для дорослих
Обухівської міської ради
{gallery}011222{/gallery}