В Обухівській бібліотеці оформлено викладку–вшанування «Соломія Крушельницька: шлях до світового визнання»

Матеріал поданий без змін

СОЛОМІЯ КРУШЕЛЬНИЦЬКА: ШЛЯХ ДО СВІТОВОГО ВИЗНАННЯ

(з досвіду роботи Обухівської центральної публічної бібліотеки Обухівської міської ради)

Цього року минає 150 років від дня народження славетної оперної співачки Соломії Крушельницької, чий дивовижний голос почули та полюбили мільйони людей, від Львова до Нью-Йорка. Вона підкорила найпрестижнішу оперну сцену La Scala, постійно вчилася новому та вдосконалювала свою майстерність, а завдяки шаленій популярності й таланту змогла познайомити з українською піснею весь світ. Сцени, на яких вона виступала, засипали квітами. Її обдаровували перлами та діамантами. А вибаглива італійська публіка, зачувши її голос, змінювала гнів на милість. Таким потужним був співочий і артистичний талант Соломії Крушельницької. Донька двох українських шляхетських родів підкорила Мілан, Париж, Варшаву, Буенос-Айрес.  В Італії й Польщі українську співачку  називали своєю та вважали національною гордістю, але вона завжди повторювала, що є українкою, а свої особисті концерти скрізь закінчувала українськими народними піснями. «Національність мою знають усі, я її не змінювала й ніколи не зміню, попри те, що підлизування й ставання під прапори сильніших іноді приносять вигоду», — казала Соломія Крушельницька. Вже бувши зіркою найвеличніших оперних сцен світу, вона щороку приїздила з виступами в рідний Тернопіль, Львів, Бережани, Чернівці чи Збараж. А на власні гастролі брала із собою як талісман збірку «Кобзаря» Тараса Шевченка.  Радянська влада забрала в неї майно, але не змогла забрати гідности: до кінця Соломія Крушельницька була шляхетною пані, сповненою життєрадісності  і любові до людей. Сьогодні ми вшановуємо знамениту оперну співачку, яка народилася рівно 150 років тому. Ця річниця увійшла до переліку ювілейних дат ЮНЕСКО 2022 року.

В Обухівській центральній публічній бібліотеці до цієї дати оформлено викладку – вшанування «Соломія Крушельницька: шлях до світового визнання» та проведено біографічний екскурс. Всіх, хто бажає більш детально ознайомитися з творчістю видатної співачки запрошуємо до бібліотеки.

Л.Храпач ,

завідуюча Обухівською центральною