«Марко Черемшина - майстер психологічних новел» - з досвіду роботи Публічної бібліотеки с. Єрківці Дівичківської ТГ Київської області

Матеріал поданий без змін

Виставка-персоналія

«Марко Черемшина - майстер психологічних новел»

(З досвіду роботи Публічної бібліотеки с. Єрківці Дівичківської ТГ Київської області)

13 липня 1874 року  в с. Кобаки на Івано-Франківщині народився Марко Черемшина - український письменник і громадський діяч, адвокат, доктор права.

В українську літературу Марко Черемшина ввійшов як новеліст, талановитий майстер слова, співець знедоленої Гуцульщини.  Володів 13-ма мовами.

Перше оповідання «Керманич» надрукував 1896 р. у газеті «Буковина», а у 1901 році вийшла перша збірка із 15- ти новел «Карби».

Марко Черемшина прожив короткий вік - 52 роки, до кінця життя ненавидів будь-яке насильство над трудящим людом, любив свій  народ, цінив його історичне минуле і мріяв про краще майбутнє для нього.

У Публічній бібліотеці с. Єрківці діє виставка-персоналія «Марко Черемшина - майстер психологічних новел». Запрошуємо до перегляду!

Ольга Шульга

директор Публічної бібліотеки с. Єрківці