"Гідності хай промінь не згасає!"

Матеріал поданий без змін

Заходи до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні у закладах культури села Дівички

(З досвіду роботи Дівичківської ТГ)

20 лютого відзначається День пам’яті Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.  Революція гідності – наймасштабніший протест українців за часів сучасної історії. Спротив режиму тривав більше трьох місяців, до нього активно долучились мільйони людей по всій Україні та тисячі за її межами. Однак жодні протести за часів Незалежності не коштували нації так дорого – повалення режиму у 2014 році забрало життя сотні патріотів, створивши нову трагічну сторінку в нашій історії – Небесна Сотня. У рамках вшанування вічної світлої пам’яті жертв страшних подій лютого 2014 року в Україні, патріотичного виховання молоді, глибокого усвідомлення причин та наслідків трагічних сторінок історії спільно з сільською бібліотекою у Будинку культури с. Дівички проведено виховний захід: "Гідності хай промінь не згасає!".    У знак скорботи хвилиною мовчання школярі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та розвішали символічні паперові витинанки у вигляді ангелів, якими прикрасили дерева у пам’ять про тих, хто трагічно загинув на Майдані. Тиха акція носить назву “Ангели Пам‘яті”.

Проведення таких заходів дає змогу кожному підлітку усвідомити на скільки страшними були події того часу, збагатити свої знання про ті буремні дні, про Євромайдан та його причини, про Героїв Небесної Сотні. Згадали присутні героїв, які загинули захищаючи свою країну в зоні АТО і вже ніколи не повернуться на рідні простори Переяславщини. Вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та загиблих учасників Революції Гідності хвилиною мовчання.  У сільській бібліотеці діє перегляд літератури  "Небесна сотня у вирій полетіла", на якій представлено художню та документальну літературу про події Революції Гідності. До уваги користувачів також представлено книги отримані за Державною програмою поповнення бібліотечних фондів 2021 від "Українського Інституту Книги".