Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

Жива історія трагічних подій

 

Матеріал поданий без змін

 

Година пам'яті "Жива історія трагічних подій".

 

(з досвіду роботи Славутицького ЗБІЦ Київської обл.)

 

29-го січня український народ вшановував героїв Крут. Тому був проведений захід до цієї події для школярів.

Як виявилося в ході бесіди,учні не дуже добре знають, чому ми пам'ятаємо цей день, і хто ті герої, яких досі вшановують українці. На жаль, достовірний історичний опис бою, що відбувся 29-го січня 1918 року, відсутній, а версії учасників подій суперечливі.

Фільм, запропонований для перегляду, виявився дуже доречним, і глядачі дізналися про те, які сили протистояли одна одній, і що захищали військові формування УНР, а чого домагалася армія більшовиків.

Продовжуючи діалог по закінченні фільму, школярі з цікавістю прослухали спогади учасників бою, учнів Київської Кирило-Мефодіївській гімназії, Ігоря Лоського, Левка Лукасевича і студента Київського Імператорського університету св. Володимира, Івана Шария.

За їх словами, студентський курінь, чисельність якого була близько 130 чоловік, був зібраний наспіх і представляв собою ненавчених військовому мистецтву молодих людей, які до цього не тримали в руках зброї, але чия відвага і доблесть досі дивують нас.

Сили були нерівні, і бій був програний, але він затримав Червону армію на декілька днів. За цей час був підписаний Берестейський мирний договір, який врятував українську молоду державність.

Учні високо оцінили подвиг юних українців, які, дивлячись смерті в обличчя, співали гімн, і назвали їх героями, які не пошкодували своє життя заради незалежності своєї батьківщини. 

Після бесіди учасникам заходу було запропоновано розфарбувати символ, героїчних подій в Крутах, який складається з двох частин: ліворуч половина тризубця, а справа-літера "К". Завдання було виконано дуже швидко, а потім виставлено на загальний огляд.

На питання, а чи зможуть вони, не роздумуючи, кинутися на допомогу, якщо наша країна опиниться в небезпеці, не всі змогли відповісти однозначно. І це правильно, адже героями не народжуються, ними стають.

 

О.В.Кропта,

завсектором клубної роботи

Славутицького ЗБІЦ Київської обл.