Книжкова виставка "Ми овіяні духом єднання"
Матеріал поданий без змін
"Ми овіяні духом єднання"
(з досвіду роботи Калитянської ТГ)
22 січня в Україні відзначають одне з найважливіших державних свят, роль - якого в історії країни важко переоцінити, День Соборності України.
Рівно 103 роки тому в цей день відбулося одне з найбільших знакових в історії української держави подій. " Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України", - йшлося в Акті злуки, який сповіщав про возз'єднання в єдину незалежну державу та був урочисто проголошений діячами УНР та ЗУНР 22 січня 1919 році на Софійській площі у Києві.
Офіційно святкувати День соборності почали лише у 1999 році після указу президента Леоніда Кучми. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше – 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.
Оскільки це свято пов’язане з процесом об’єднання українських земель, заходи, що проводяться 22 січня, покликані відобразити саме його. Мабуть, найбільш знаковий з таких відбувся в 1990 році і отримав назву «Живий ланцюг». Тоді люди вишикувалися «ланцюгом» від Києва до Львова та Івано-Франківська. За різними оцінками, участь у такій акції взяли до трьох мільйонів людей.
До Дня Соборності у Києві в 15-те відбудеться традиційна акція «Живий ланцюг Соборності», у ході якої учасники об’єднають береги Дніпра «живим ланцюгом» на мосту Патона, рухаючись назустріч двома колонами з лівого берега ( символізує Українську Народну Республіку) та з правого (символізує Західно - Українську Народну Республіку). Такі ж акції та різні урочистості проходять у багатьох містах нашої країни.
День Соборності України – день, який символізує єдність земель України. Це одне з найважливіших свят нашої країни, яке підкреслює, що ми всі – це один народ і ніякі рубежі не зможуть нас розділити.
Бібліотека села Семиполки до Дня Соборності України презентує книжкову виставку " Ми овіяні духом єднання". Для ознайомлення користувачам бібліотеки представлені видання, які висвітлюють тернистий шлях України до Соборності.
Завідувач бібліотеки
села Семиполки
Скоба Наталія Василівна
{gallery}07.01.2022{/gallery}