«Дідух до хати – біда з хати»
Матеріал поданий без змін
Етнорозвідка «Добрий дух – дідух»
(З досвіду роботи Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради Броварського району Київської області)
Січень- дивовижний місяць року. І не лише своїми хуртовинами та морозцем потішає. Приходять різдвяно- новорічні свята, що споконвіку супроводжується звичаями, традиціями. Всі зимові свята нас радує красуня ялинка, а ще на стіл часто ставлять Дідуха, солом’яного оберіга.
В рамках популяризації української народної культури, працівники Баришівської бібліотеки для дітей Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради запросили на гостину вихованців студії обазотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Палітра» разом з керівником Ольгою Хоменко.
Розпочалася зустріч колядками, а далі провідний бібліотекар Юлія Гранько розповіла дітям про різдвяні традиції і про оберіга свят-Дідуха. Він є символом урожаю, добробуту, безсмертного предка, оберега роду. Дідуха робили з першого зажинкового чи останнього обжинкового снопа жита , пшениці або вівса. До хати його вносили напередодні Різдва і щиро вірили, що з Дідухом до оселі приходить затишок, добробут, мир і злагода. У народі казали: «Дідух до хати – біда з хати». Діти переглянули літературу з народознавства, яка була представлена на книжковій виставці та переглянули відеоролик «Різдвяні традиції», а за свої красиві колядки отримали смаколики.
Ольга Биба,
зав. Баришівською бібліотекою для дітей
{gallery}03.01.2022{/gallery}