«Іван Огієнко: «Як ти українець….»

Матеріал поданий без змін

Іван Огієнко: «Як  ти  українець…»

(до 140 - річчя від дня народження)

(З досвіду роботи КЗ «Публічна бібліотека» Вишневої міської ради Бучанського району Київської області)

14 січня 1882 року народився українець, що поєднав у собі науковця, патріота і духовного лідера – Іван Огієнко

Він перекладав Біблію українською, складав словники, керував міністерством освіти УНР, а потім Українською автокефальною православною церквою. Він був першим з українців, хто виокремив "рідномовну політику" в окрему науку.

"Літературна мова наша, хоч має невичерпне джерело перлин у живій своїй мові, - невироблена… сама наука її не може похвалитися поважними працями, бо громадянство не заохочує своїх учених україністів до праці", - писав він.

Іван Огієнко - один із перших науковців, хто аргументував вживання прийменника "в", а не "на" Україні.

Іван Огієнко - особистість, яка становить окрасу нації.

Усі дев'яносто літ Просвітитель віддав зростанню духовності українського народу, утвердженню національної самосвідомості, служінню державності й Українській православній церкві, розвитку широкого спектра гуманітарних наук. Серед його надбань головне й найдорожче - визнання, шана і пам'ять народу.

З  нагоди 140 річного ювілею Івана Огієнка в КЗ «Публічна бібліотека»  Вишневої міської ради презентовано книжково-інформаційну виставку «Іван Огієнко: «Як  ти  українець….», що познайомить вас з життєвим шляхом видатного діяча українського відродження та його багатющою творчою та науковою спадщиною.

Оксана Бабич,

бібліотекар І категорії відділу обслуговування читачів

КЗ «Публічна бібліотека»  Вишневої міської ради,

Бучанського району Київської обл.