Флеш-моб «Мамина хустка»

Матеріал поданий без змін

«Андріївські вечорниці»

( з досвіду роботи КЗ " Публічна бібліотека" Макарівської селищної ради )

Наша Україна славиться надзвичайно цікавими зимовими святами та обрядами. Щоб відчути красу і поезію давніх звичаїв, розумники 5-Г класу Макарівського ліцею № 1 стали учасниками одного із найвеселіших свят "Андріївські вечорниці" (класний керівник-Мочернюк Я.М.). Прослухавши інформацію бібліотекаря Климюк К.В. про історію свята, яке в народі називають ще Калитою, як заведено на вечорницях , діти почали  веселу забаву. На святі панував дух жартів та веселощів. Перед нами ніби ожили традиції нашого народу. Звучали народні пісні, веселі конкурси, жарти, чарівне ворожіння, плетіння віночків, флеш-моб «Мамина хустка», смачна калита - найвеличніший символ цього свята. Все це дарувало радість   та захоплення, особливо були до смаку пиріжки та солодощі. Діти мали змогу переконатися, що українські звичаї і традиції мають глибоке коріння. Незабутні враження та емоції отримали вони, а головне- відчули себе частиною великого українського народу з неповторною історією.

Андріївські  вечорниці  довели, що у нашого народу багаті та цікаві обряди та традиції, залишені в спадок від наших бабусь і дідусів. Їх потрібно пам’ятати та шанувати, адже щасливого майбутнього ми можемо досягти лише пам’ятаючи наше славне минуле.