Цей тиждень у Студениківській сільській бібліотеці проходить під знаком української хустки.

Матеріал поданий без змін

День української хустки

(з досвіду роботи Студениківської сільської бібліотеки Студениківської територіальної громади)

Міжнародний День української хустки. відзначається 7 грудня.

Відвідувачі бібліотеки дізнались про історію української хустки.

Про те, що яскраві великі хустки з тонкої вовни прикрашені орнаментами, які в Україні називають терновими, багато не є українськи винаходом.

Тернова хустка отримала свою назву від імені французького комерсанта Гійома Луї Терно, який запровадив виробництво вовняної тканини з додаванням козячого пуху, на хустки з якої за допомогою вибійки наносили орнаменти.

Незважаючи на це, тернова хустка набула широкого розповсюдження і стала невід’ємною частиною традиційного вбрання українок вже в другій половині ХІХ століття. Яскраві, барвисті, вони стали справжньою окрасою української дівчини чи жінки.

Хустки вив’язували часом дуже красиво і фантазійно.

Відвідувачки бібліотеки з задоволенням приміряли хустки з музейного куточку та вчились красиво і вишукано зав'язувати хустку.