Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

У бібліотеці села Новосілки розгорнуто виставку-реквієм "Забуттю не підлягає"

 

Матеріал поданий без змін

 

 

День пам’яті жертв Голодомору .

 

(З досвіду роботи  сільської бібліотеки села Новосілки Чабанівської територіальної громади, Фастівського району, Київської області)

 

Багато трагедій пережив український народ, але страшнішого лиха, ніж голод 30-х років, історія України не знає. Його причини досі остаточно не з’ясовані. Очевидно одне – голод в Україні виник не внаслідок стихійного лиха, а був організований штучно.

Смерть чекала на шляхах, на полі, по хатах. А в новий 1933 рік уся Україна перетворилася на суцільну могилу. У світі не зафіксовано голодомору, подібного до того, який випав на долю України.

Страшно ступати болючими стежками пам’яті про небачений у світі голодомор, який стався на благословенній землі нашого квітучого краю. Досі не віриться, що в Україні – житниці всієї тодішньої радянської імперії раптово зник хліб і люди залишилися без зернини. Пухли старі й малі, вмирали роди і села.

Правда про голод, якою б вона не була страхітливою, потрібна не лише тим, хто пережив його, а й молодому поколінню.

До Дня пам'яті жертв Голодомору в бібліотеці села Новосілки розгорнуто  виставку-реквієм "Забуттю не підлягає", на якій представлені  книги, документи, фото, узагальнення істориків, спогади свідків , що містять інформацію про причини, перебіг і наслідки  найстрахітливішого  в історії людства злочину.

У пам’яті українців та інших націй голодомор 1932-1933 рр. назавжди залишиться однією з найтрагічніших сторінок минулого.

Запали свічку пам'яті  у своєму вікні 27 листопада о 16 годині.

 

Олена Сурга,

завідуюча сільською бібліотекою села Новосілки

Чабанівської територіальної громади

Фастівського району, Київської області