Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

День толерантності - це день добра та терпимості до інших людей

 

Матеріал поданий без змін

 

Година-роздум

"Складне поняття-толерантність."

 

(З досвіду роботи Славутицького ЗБІЦ Київської обл)

 

День толерантності - це день добра та терпимості до інших людей. Тому захід, присвячений цій даті, проводився  у школярів.  Він мав показати, наскільки учні розуміють і підтримують один одного.

Короткий екскурс в історію свята, роз'яснення значення слова "толерантність" підготували учасників до ігрових моментів, у ході яких стало ясно, чи справді учні толерантні один до одного.

Спочатку їм було запропоновано привітати друзів, як це роблять представники різних народів. Учасники цього завдання терлися носами, показували язик, прикладали руку до вуха, кланялися і тиснули один одному руку. Дуже важливо бути взаємно ввічливими, і семикласники це підтвердили, блискуче впоравшись із поставленим завданням.

Наступний конкурс виявився дуже легким для однієї команди, але викликав затруднення в іншої.

Треба було вишикуватися по росту за лічені секунди. Порозуміння у першому колективі було знайдено дуже швидко, що й принесло йому перемогу.

Сказати сусідові по парті комплімент. поаплодувати однокласникам за якісь їхні досягнення-виявилося чи не каменем спотикання. Школярі соромилися говорити добрі слова, що не дивно: у підлітковому віці часто з'являються комплекси, які, на щастя, згодом проходять.

Останній конкурс вкотре показав, чи згуртованим є клас. Треба було проплескати ритм, продемонстрований ведучою причому кожен міг видати лише один оплеск, а в результаті мала вийти задана мелодія.

В процесі заходу школярі на власні очі зіткнулися з поняттям толерантність, і самі відчули, чи властива вона їм. Учні показали, що вони можуть зрозуміти один одного в різних ситуаціях, бути терпимими та милосердними і, звичайно ж, зможуть надати допомогу ближньому.

 

О.В.Кропта,

завсектором клубної роботи 

Славутицького ЗБІЦ Київської обл.