«Хочу жити! – Буду жити!» - з досвіду роботи КЗ «Публічна бібліотека» Вишневої міської ради Бучанського району Київської області

Матеріал поданий без змін

«Хочу жити! – Буду жити!»

Презентація  14-томого, повного академічного зібрання творів Лариси Косач-Квітки

(З досвіду роботи КЗ «Публічна бібліотека» Вишневої міської ради Бучанського району Київської області)

Приємна новина для всіх книголюбів! В рамках Державної програми поповнення бібліотечних фондів публічних бібліотек та до 150 річчя Лесі Українки КЗ «Публічна бібліотека» Вишневої міської ради отримала від Українського інституту книги 14-томне, повне академічне зібрання творів Лариси Косач-Квітки

25 лютого виповнилося 150 років від Дня народження Лесі Українки. Ювілейний 2021 рік — це можливість популяризувати її творчість українцям.

Упродовж останніх десятиліть творчість відомої світу мисткині було кардинально переосмислено: оприлюднено невідомі або не друковані протягом тривалого часу тексти, доповнено і перетлумачено факти біографії, віднайдено родинні світлини й меморії, спогади сучасників тощо.

Тому презентація 14-томника це- центральна змістовна подія ювілейного року . Адже попереднє «повне» видання було цензурованим і складає 12 томів.

14-томне зібрання суттєво відрізняється від попередніх п’яти спроб оприлюднити зібрані твори Лариси Косач-Квітки. Принципова відмінність видання — це максимальна увага до рукописів Лесі Українки, зокрема до чернеток, які відкривають завісу над таємницями творчого процесу.

Зібрання «відкривається» чотирма томами драматургії. Читачі також зможуть ознайомитися з численними перекладами, зокрема й досі не публікованими фольклорними записами Лесі Українки. Ба більше, додано всі тексти Лариси Косач-Квітки, які з'являлися окремо, але не увійшли в попередні багатотомні видання: це, наприклад, драма «Бояриня», вірші «Ізраель в Єгипті», «І ти колись боролась, мов Ізраель...», підручник «Стародавня історія східних народів» тощо. «Закривається» зібрання чотирма томами листів.

14-томне зібрання чекає на Вас у стінах бібліотеки!

Оксана Бабич

бібліотекар І категорії

відділу обслуговування читачів

КЗ «Публічна бібліотека»  Вишневої міської ради

Бучанського району Київської обл.