Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

Василь Стефаник – майстер слова

 

Матеріал поданий без змін

 

Василь Стефаник – володар селянських дум

(З досвіду роботи Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради Київської області)

 

Я робив, що міг.

Перетоплював це мужицьке слово, яке мав біля себе, 

аж пальці мені викручувались з болю… 

І все, що я писав, мені боліло

Василь Стефаник

14 травня 2021 року --  150-річчя від дня народження Василя Стефаника,  українського  прозаїка , поета, громадського  діяча, політика.

В читальній залі Баришівської центральної бібліотеки для дорослих Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради  проведено літературну годину «Василь Стефаник – майстер слова». Ведуча години, провідний бібліотекар відділу обслуговування Баришівської центральної бібліотеки для дорослих Світлана Черватюк перегорнула сторінки життя і творчості  відомого майстра психологічної новели. Нелегко читати новели Василя Стефаника, тому що він, за словами класика, пише «коротко, сильно і страшно». Але їх треба-таки читати, співпереживаючи. Бо лише так, боліючи разом з автором та героями його творів, не даємо загрубіти й зачерствіти нашим душам  і серцям, залишаючи їх відкритими для добра, У  реалістичних, самобутніх соціально-психологічних творах  Василя Стефаника постають правдиві картини життя людей кінця XIX — початку XX століття, трагедії і драми бідняків, що позбувалися землі, праці, покинули рідний край.

У всіх бібліотеках Баришівської громади  до дня народження Василя Стефаника оформлено книжкові виставки-портрети, проведено   бібліографічні огляди та перегляди літератури.

Літературні години  «Життя і творчість Василя Стефаника», «Володар  дум селянських», «Я свою душу запустив у душу народу і там почорнів від розпуки» проведені в бібліотеках-філіалах сіл Веселинівка, Морозівка, Лукаші Баришівської ЦБС.

 

Зав. методично-бібліографічним відділом

Баришівської ЦБС

Наталія Лавріненко