Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

В Обухівській центральній публічній бібліотеці для дорослих оформлено виставку–хроніку «Роки війни – століття пам’яті»

 

Матеріал поданий без змін

 

РОКИ ВІЙНИ – СТОЛІТТЯ ПАМ’ЯТІ.

(з досвіду роботи Обухівської центральної публічної бібліотеки Обухівської міської ради)

 

8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.

З 2015 року Україна відзначає 8 та 9 травня за європейськими традиціями Дня пам’яті та примирення, як данину пам’яті всім жертвам Другої Світової війни.

Це лише часточка великої данини пошани полеглим і живим ветеранам, які своєю кров’ю відстояли нашу свободу. Мало залишилось учасників тих подій, але всі ми щиро вдячні їм.   Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Пам’ять – це наша совість, біль, наша гордість. Пам’ятаймо  наших дідів, батьків і старших братів, пам’ятаймо  вічно молодих солдатів і офіцерів, що мужньо боролися з ворогом і перемогли, пам’ятаймо  тих, хто поліг смертю хоробрих,  чиї серця обпалила Друга світова війна… Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.

З цією метою до Дня пам’яті та примирення в Обухівській центральній публічній  бібліотеці для дорослих Обухівської міської ради оформлено виставку – хроніку «Роки війни – століття пам’яті» та зроблено перегляд літератури «Перемога ціни не має, різні долі – вона одна».

Все далі відходять грізні і важкі роки, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодуючи своєї крові, приніс на вівтар свободи найдорожче – життя.

Низький уклін і вічна пам’ять загиблим у Другій світовій війні.

 

Л.Храпач,

завідувачка Обухівською центральною

публічною бібліотекою для дорослих 

Обухівської міської ради