Рабіндранат Тагор - бенгальський і індійський письменник
(З досвіду роботи Обухівської центральної публічної бібліотеки Обухівської міської ради)
Я спав, и мені снилося, що життя — це радість.
Рабіндранат Тагор
Рабіндранат Таґор – бенгальський і індійський письменник, диво-людина, «Леонардо Да Вінчі» сучасної Індії. Він – поет, філософ, драматург, есеїст-публіцист, композитор, соціальний реформатор, освітянин, художник, актор та перший неєвропейський лауреат Нобелівської премії з літератури. Творчість Тагора відіграла вирішальну роль у становленні сучасної бенгальської мови, він збагатив бенгальську поезію новими формами і віршованими розмірами, заклав основи жанру оповідання і розвинув романний жанр. Він справив вплив на всі літератури Індії. Тагору належить кілька тисяч пісень у народному стилі; його вірш "Душа народу" (1911) став національним гімном Індії, а пісня "Моя золота Бенгалія" - тепер національний гімн Республіки Бангладеш. Це єдиний поет у світі, вірші якого стали гімнами одразу після незалежності двох країн. Значний внесок Тагора і в малярство - дві тисячі малюнків і картин, виконаних здебільшого в умовній манері, значно розширюють уявлення про духовний світ поета.
Тагор — почесний доктор Оксфордського університету, удостоєний почесного ступеня чотирьох університетів Індії. Таґора шанує весь світ, він писав бенгальською мовою, але зміст його творів – для всіх землян. Творчість не має кордонів. Картини його – саме про це і говорить. Ми мало знаємо про нього, особливо наша молодь.
Будучи одночасно поетом, художником, драматургом, письменником, композитором та діячем національного визвольного руху, Тагор отримав від свого народу епітет "Гурудев" - великий вчитель.
7 травня цьому відомому письменнику виповнюється 160 років від дня народження. Обухівська центральна публічна бібліотека для дорослих Обухівської міської ради вшанувала його творчість викладкою – присвятою «Рабіндранат Таґор – бенгальський і індійський письменник», біля якої проводяться огляди літератури. Всіх, хто цікавиться творчістю цього письменника, запрошуємо в бібліотеку.
Л.Храпач,
завідуюча Обухівською центральною
публічною бібліотекою
Обухівської міської ради
{gallery}20210501{/gallery}